LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

49. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

Uwaga! W tym roku nie odbędą się eliminacje powiatowe w Brusach, w związku z zaistniałą sytuacją konkurs odbędzie się w zmienionej, nowej formie. Jak mówi Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda : "Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs posiada pewne ograniczenia ale daje nam nowe możliwości. Po raz pierwszy w historii udział w konkursie mogą wziąć Kaszubi z całego świata, bez konieczności przyjazdu do Chmielna! "

Oto informacje jakie otrzymaliśmy z Chmielna:

W związku z obowiązującymi ograniczeniami i brakiem możliwości przeprowadzenia w wyznaczonych terminach eliminacji do Finału Wojewódzkiego 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa" w Chmielnie, mając na uwadze znaczenie tego wydarzenia kulturalnego dla naszego Regionu i Kaszubów, w imieniu Współorganizatorów zapraszamy do udziału w Konkursie w zmienionej, nowej formule. W bieżącym roku Jurorzy wyłonią najlepszych recytatorów na podstawie przesłanych lub dostarczonych do Domu Kultury w Chmielnie  nagrań video z recytacjami literatury kaszubskiej. Kryteria oceny, kategorie wiekowe, dopuszczalny czas prezentacji pozostają niezmienione. Przesunięciu uległy terminy zgłoszeń: do 1 czerwca należy przesłać Deklarację udziału wraz z oświadczeniami do wypełnienia w załączniku,  a najpóźniej do 8 czerwca br. dostarczyć nagranie.

Ogłoszenie wyników konkursu poprzedzone Mszą św z kaszubską liturgią słowa, odbędzie się jak w poprzednich latach na scenie chmieleńskiego Domu Kultury, a dodatkowo w tym roku będzie transmitowane on-line.


Pliki do pobranie:

Regulamin, deklaracja i oświadczenie 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011