LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dzieci, będące uczestnikami  zajęć muzycznych, plastycznych i tanecznych proponowanych  przez Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, dzięki finansowemu wsparciu tejże placówki, mogły w drugim tygodniu ferii zimowych wybrać się na wycieczkę do Torunia.

Pobyt w Grodzie  Kopernika rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia „KOPCIUSZEK” w teatrze Baj Pomorski. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły znaną wszystkim baśń, aczkolwiek tym razem opowiedzianą w zaskakującej formie - przy pomocy muppetów. Spektakl dzięki humorystycznym momentom,  świetnej muzyce i wspaniale prowadzonym lalkom przyciągnął dziecięca uwagę.

Po zakończonym przedstawieniu pani Marta Każmierska zabrała nas na wycieczkę po teatrze.  Mogliśmy wejść na dużą i małą scenę, zwiedzić pracownię plastyczno-krawiecką oraz „kostiumownię”, w której  z wielką radością przymierzaliśmy  maski teatralne oraz oglądaliśmy stroje z przedstawień.  Mieliśmy także możliwość, by samodzielnie operować teatralnymi lalkami.

Pełni wrażeń wyruszyliśmy w stronę Starego Miasta. Spacerując ulicą Szeroką dotarliśmy pod pomnik Mikołaja Kopernika, a stamtąd udaliśmy się do sklepu z oryginalnymi toruńskimi piernikami.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika, w którym to w bardzo żartobliwy sposób zdradzono nam tajniki wypieku tego smacznego specjału. Muzeum Piernika jest żywym muzeum, dzięki czemu każdy miał możliwość samodzielnego wypieku aromatycznego piernika.

Mimo zmęczenia i zimowej aury dzieci nie zapomniały o ostatniej  atrakcji, dlatego  zgodnie z obietnicą udaliśmy się pod Krzywą Wieżę, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji powróciliśmy bezpiecznie na Kaszuby.

W wycieczce uczestniczyło 48 dzieci w wieku 6-12 lat, pod opieką instruktorek z CKiB: Renaty Goebel, Agnieszki Mrozek Gliszczyńskiej, Katarzyny Kamrowskiej i Anny Stoltmann.

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011