LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami. Dzieci z Brus miały możliwość uczestnictwa w różnych zajęciach przygotowanych dla najmłodszych dzieci oraz młodzieży.

Fere rozpoczęliśmy balem przebierańców z babcią i dziadkiem. W balu wzięło udział ok. 300 uczestników.

Więcej zdjęć z balu przebirańców 

Od wtorku do piątku, 21 – 24.01.2014, w Centrum Kultury odbywał się turniej tenisa stołowego „bieganego”. Już pierwszego dnia turnieju obserwując zmagania uczestników stworzyliśmy zasady turnieju w tzw. "tenisa bieganego". Graliśmy do 10 biegów. Pierwsze ustawienie wyłaniane było drogą losowania. Każde następne zależało od uzyskanego wyniku. Zawodnicy mogli otrzymać różną ilość punktów za każdy bieg. Maksymalna ilość punktów w każdym biegu odpowiada ilości zawodników biorących w nim udział. Uczestnicy chętnie mówili o ilości zdobytych punktów.

Przyjęta przez nas formuła gry zamienia tenis stołowy z gry głównie indywidualnej w formę grupową. Turniej prowadził instruktor CKiB Mirosław Stoltmann. W turnieju udział wzięło 26 osób; uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i ponadgimnazjalnej w Brusach.

Zalety tenisa stołowego bieganego:

- gra odbywa się przy jednym stole,

- w grze uczestniczyć może wiele osób np. dziesięć lub więcej,

- o sukcesie decydują nie tylko umiejętności gry w tenisa stołowego ale także umiejętności biegowe,

- w grze mogą stawać obok siebie osoby o różnym poziomie gry,

- do ostatnich biegów trudno o zdecydowanego rywala,

- ustawienia przy stole zależne są od uzyskanej ilości punktów (poza pierwszym biegiem, który jest losowany),

- począwszy od 2 biegu lepsi grają naprzeciwko lepszych a słabsi ze słabszymi zawodnikami,

- odpadający w trakcie biegu może wcześniej wygrywać,

- każdy bieg daje uczestnikom punkty do ogólnej klasyfikacji,

- zwycięzca może zdobyć nawet kilkadziesiąt punktów, przegrany kilkanaście - nigdy zero,

- gra pozwala bezstresowo zorientować się w głównych zasadach tenisa stołowego,

- ci którzy z tenisem stołowym spotykają się po raz pierwszy mają motywacje do indywidualnych ćwiczeń i rozwoju umiejętności potrzebnych w grze.

Każdy z 26 uczestników turnieju otrzymał dyplom, wszyscy aktywnie spędzali ferie zimowe doskonaląc swoje umiejętności gry w tenisa połączone z wysiłkiem fizycznym; a końcowa klasyfikacja turnieju to:

I miejsce: Michał Kubiszewski

II miejsce: Filip Rumel Czarnowski

III miejsce: Piotr Czapiewski

Z kolei w piątek 24 stycznia dzieci miały możliwość uczestniczyć w otwartych warsztatach HIP – HOPOWYCH,  prowadzonych przez tancerza, instruktora Pawła Prozi Sołtysińskiego ze studia „Siemanko” w Gdańsku oraz przez Panią Dominikę Kołodziej.


W warsztatach tanecznych prowadzonych przez pana Pawła Sołtysińskiego wzięło udział 50 uczestników. Zajęcia były prowadzone z hip hopu. Wszystkie lekcje zaczęły się od intensywnej rozgrzewki, w której zawarte zostały elementy techniczne oraz choreograficzne. Z najmłodszymi udoskonalany był krok tzw. bounce polegający na uginaniu kolan i bujaniu się do muzyki. Dzieciom w utrzymaniu rytmu pomagały dołączone do układu klaśnięcia w dłonie. Starsze grupy miały już nieco bardziej skomplikowane choreografie, mimo tego nikt się nie poddawał, a energię jaką miał w sobie Paweł przeniosła się na wszystkich uczestników. Sala załapała bakcyla do tańca a nasi młodzi tancerze wynieśli nie tylko choreografię i powiększoną wiedzę o tańcu ale także siłę, energię i zapał do pracy.

Opracowanie i foto CKiB w Brusach.

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011