LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Szachiści „Koła szachowego”  CKiB Brusy udanie zakończyli 2013 rok. W grudniu uczestniczyli w kilku imprezach, odnosząc sukcesy.

W XV Turnieju szachowym „Złota Wieża” w Czersku uczestniczyło 6  szachistów CKiB Brusy.W zawodach uczestniczyły osoby nie tylko z okolicznych miejscowości. Swych sił próbowali też miłośnicy gry w szachy z , Chojnic czy Kościerzyny. W  XV edycji imprezy wystartowały 42 osoby. Nasi szachiści odnieśli kilka sukcesów.

W kategorii wieku do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się Dawid Warsiński, a trzecie miejsce zajął Filip Rumel Czarnowski. W kategorii wieku do lat 13 zwyciężył Patryk Tezlaff a trzeci był Dawid Piekarski. W bardzo silnie obsadzonej kategorii wieku do lat 16 zajął trzecie miejsce.

Również w grudniu podsumowane zostały posumowane turnieje koła szachowego CKiB grupy początkującej i zaawansowanej.

W turnieju grupy początkującej z udziałem  8 uczestników rozegrano turniej szachowo-warcabowy. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad oby gier i zasłużyli na pochwały
a sam turniej został rozegrany sprawnie. Wyniki w tej grupie miały drugorzędne znaczenie.

W turnieju grupy zaawansowanej z udziałem  12  uczestników rozegrano turniej szachowy. Tutaj rywalizacja była zażarta o każdy punkt. Zawody rozegrano w trzech kategoriach. Do lat 18 zwyciężył Mateusz Dobbek, do lat 11 Filip Rumel Czarnowski a wśród dziewcząt Wiktoria Rekowska.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy a najlepsi puchary ufundowane przez CKiB. Dekoracji dokonała dyrektor CKiB w Brusach pani Anna Orlikowska.

W dniach 14-15 grudnia uczestnicy naszego koła uczestniczyli w Mistrzostwach Europy
w Szachach Szybkich w Warszawie. Krzysztof i Dawid Warsińscy pojechali na Mistrzostwa  pod opieką rodziców. Rozegrali wiele ciekawych partii byli pod wrażeniem organizacji zawodów oraz ilości uczestników. W zawodach uczestniczyło 747 zawodników z 29 państw Europy.

W środę 17 grudnia w Chojnicach odbyły się X jubileuszowe,  Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. Brusko - Chojnickie właśnie, ponieważ pomysł tych spotkań  powstał w brusach i pierwsze spotkania odbyły się w Brusach. Wtedy też zapadła decyzja o kontynuacji ich przez kolejne lata, na zmianę raz w Brusach raz w Chojnicach. I tak doczekaliśmy się już X edycji. To była już dziewiąta   edycja tych świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” Chojnice.

Niezmiennie ideą tych zawodów jest integracja młodych szachistów z Brus i Chojnic oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych.

Zawody zawsze też mają charakter towarzyski i zabawowy w których wyniki są nieistotne.

W tym roku  spotkanie zgromadziło 20 uczestników w wieku od 7 do 16 lat którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim.

W zawodach nie było podziału na grupy wiekowe i wszyscy grali razem bez względu na wiek i poziom. Najwięcej punktów zdobył Dawid Warsiński a wśród dziewcząt Wiktoria Rekowska. Najlepsi, z rąk prezesa UKS Ósemka Chojnice pani Marzenny Osowickiej, otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.  Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt