LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

”Grudniowa noc, cudna noc, z kolędą przyszła do nas,

Grudniowa noc, piękna noc, przez ludzi wymarzona,

I wokół cały świat zmieniła w bajkę, i gwiazdy zapaliła.”

 

Tymi słowami kolędy rozpoczął się niedzielny Koncert Wigilijny w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Na scenie prezentowały swój świąteczny repertuar wszystkie grupy instrumentalne, wokalne oraz taneczne działające w placówce. Łącznie prawie 200 dzieci uatrakcyjniło niedzielne popołudnie swoimi występami wprowadzając zebranych w przedświąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzące koncert konferansjerki Paulina Kierszk i Sylwia Rudnik opowiadały ciekawe historie powstania wielu polskich kolęd i przypomniały o wielowiekowych tradycjach kaszubskich związanych z kolędowaniem, wigilią i Świętami Bożego Narodzenia wypełniając przerwy pomiędzy występami.

Na scenie wystąpili: zespól wokalny Stacatto, młodzieżowy zespół wokalny przy akompaniamencie Arkadiusza Peplińskiego, zespół wokalny „Dźwięczne nutki” - solo Paulina Hamernik, Miłosz Stoltmann, Ania Słomińska, Julia Stoltmann, Oscar Prieba, solo na gitarze Wiktoria Rekowska, Karolina Literska, prowadzone przez panią Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską; Mini orkiestra, solo na pianinie zagrały Zofia Gierszewska, Natalia Kiedrowska, śpiew Emilia Skwierawska, grupa rytmiki prowadzona przez panią Annę Stoltmann, grupy tańca nowoczesnego pani Dominiki Kołodziej; Orkiestra dęta pana Arkadiusza Prieba; zespoły folklorystyczne Dzotci, Gwiżdże, Paneszka, Krebane, grupa tańca narodowego pani Katarzyny Kamrowskiej oraz zespół akordeonowy Akord i instrumentaliści na keyboardzie pana Mirosława Stoltmanna.

Koncert zakończył się niespodzianką. Na scenie pojawił się gwiazdor, który sprawdził znajomość kolęd i poziom umuzykalnienia nie tylko występujących ale również publiczności i po pozytywnie zaliczonym przesłuchaniu rozdał słodkie upominki. Ostatnią finałową pastorałkę „Skrzypi wóz” wszyscy uczestnicy nagrodzili gromkimi brawami. Koncert zakończył się słowami pastorałki:

„ … pójdę ja do Niego, poproszę od Niego, daj nam Boże Dziecię, pokój na tym świecie, hej kolęda, kolęda.”

Dyrekcja i pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki składają serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu koncertu państwu Zdzisławie i Józefowi Szopińskim, Krystynie i Stanisławowi Teca oraz za pomoc w prowadzeniu koncertu konferansjerkom Paulinie Kierszk i Sylwii Rudnik.

Zdrowych Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2014

         

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011