LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątkowe, mikołajkowe popołudnie, młodzież z naszego domu kultury wzięła udział w kolejnej edycji konkursu poezji śpiewanej pt. ”Śladami Stachury”. Ta muzyczno-poetycka uczta odbyła się w „Klubie Filomaty” przy (a w zasadzie pod) LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach.  W ciepłym klimacie zabytkowych podziemi, przy dochodzących zza drzwi świstów zimowego wiatru, zebrani artyści prezentowali własne interpretacje bardziej lub mniej znanych utworów polskich twórców. Naszą placówkę reprezentował Młodzieżowy Zespół Muzyczny oraz kilkoro solistów. Spośród nich wśród laureatów znalazła się Gracjana Matyszewska (II miejsce) oraz Marta Stoltmann (wyróżnienie).

Gracjana, swą interpretacją dwóch tekstów Agnieszki Osieckiej -  jak to określił jeden z jurorów, pan Radosław Osiński- „wbiła jury w ziemię”. Nie bez znaczenia był też zapewne piękny akompaniament w wykonaniu Arka Peplińskiego,  który podgrywał do śpiewu również Marcie.

Gratulacje dla laureatek oraz dla wszystkich wykonawców, którzy włożyli niemało wysiłku w przygotowanie się do konkursu. 

Laureatka II miejsca Gracjana Matyszewska, akompaniament  Arkadiusz Peliński

Wyróżniona Julia Stoltmann z CKiB w Brusach.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011