LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 28.11.2013r. na poddaszu II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Andersa w Chojnicach, w niedawno otwartej „sali teatralnej”,  odbył się Przegląd Piosenki Zaangażowanej W „Nowym 2013”.  Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Chojnickiego, Stanisław Skaja.

Podczas przeglądu zaprezentowało się piętnaście podmiotów wykonawczych z siedmiu placówek oświatowych i kulturalnych powiatu chojnickiego (soliści, duety, zespoły).

Naszą placówkę zeprezentowały dwa zespoły: „Staccato” oraz Młodzieżowy Zespół Muzyczny.

Zespół „Staccato” śpiewał piosenkę „A my nie chcemy uciekać stąd” - utwór autorstwa Jacka Kaczmarskiego, znany również z aranżacji Jacka Wójcickiego wykorzystanej w słynnym, niezwykle przejmującym  polskim filmie Pt. „Ostatni dzwonek”.  Aktorskie wykonanie wokalistów oraz piękny akompaniament pianisty, Arka Peplińskiego, pozwolił młodzieży na zajęcie II miejsca w kategorii zespołów.

Z kolei Młodzieżowy Zespół Muzyczny wykonał utwór pt. „Pieśń na wyjście” autorstwa Edwarda Stachury i Krzysztofa Myszkowskiego. Młodzież z niezwykłym przejęciem śpiewała przejmujące słowa piosenki: „Dla wszystkich starczy miejsca/ Pod wielkim dachem nieba/ Na ziemi, której ja i ty/ Nie zamienimy w bagno krwi”.  Emocji dodawał ekspresyjny gitarowy akompaniament - z początku spokojny, na końcu bardzo silny - w wykonaniu Bartosza Jakubowskiego. Mimo sporego zaangażowania, młodszemu zespołowi nie udało się zająć żadnego miejsca na podium. Niemniej swój debiut na wyjazdowym konkursie mogą uznać za udany.

Młodzieżowy Zespół Muzyczny z CKiB w Brusach

Finałem konkursu było wspólne wykonanie piosenki pt. „Wiara” z repertuaru zespołu IRA, której młodzież nauczyła się w trakcie obrad jury. 

 

Jury w składzie: Renata Smagorzewska (przewodnicząca), dyr. Maria Wróblewska, Jonanna Glaza, Edyta Gryl, Grzegorz Szlanga, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Soliści:

I MIEJSCE: Agnieszka Peplińska – ZSP nr 1 w Chojnicach

II MIEJSCE: Katarzyna Guentzel – II LO w Chojnicach

III MIEJSCE: Józefina Reding – Katolickie Liceum Ogólnokształcące  w Chojnicach

Duety:

I MIEJSCE: Beniamin Zakrzewski i Aron Górnowicz – ZSP nr 1 w Chojnicach

II MIEJSCE: Magdalena Kasperowicz i Katarzyna Jażdżewska – II LO w Chojnicach

III MIEJSCE: Kinga Wieczorkiewicz i Natalia Weyna  - II LO w Chojnicach

WYRÓŻNIENIE: Julia Kurszewska i Sebastian Leszczyński – II LO w Chojnicach

Zespoły:

I MIEJSCE: Zespół Muzyczny z II LO w Chojnicach

II MIEJSCE: Zespół „Staccato” z CKiB w Brusach

III MIEJSCE: nie przyznano

WYRÓŻNIENIA DLA PIANISTÓW: Arkadiusza Peplińskiego z zespołu „Staccato” z CKiB w Brusach i Marcina Piekarskiego z zespołu „Bezimienni” – II LO w Chojnicach

Nagrodę specjalną, za wykonanie utworu własnego autorstwa, otrzymał duet: Beniamin Zakrzewski, Aron Górnowicz oraz autor tekstu Dominik Zakrzewski.

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom przyznano dyplomy za udział.