LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 22 listopada 2013 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XVIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

W konkursie wzięło udział  1027 uczniów z 66 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego, którzy przygotowali na konkurs 1042 prace plastyczne.  Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w czterech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo, techniki różne i malarstwo na szkle. Przyznano 15 nagród pierwszych, 16 drugich, 17 nagród trzecich,  23 wyróżnienia oraz 3 nagrody specjalne.  Łącznie nagrodzono 74 osoby. 


 Laureaci XVIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Jesień na Kaszubach"

Wśród laureatów byli również wychowankowie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, których przygotowała instruktorka Renata Goebel. W kategorii rysunek wyróżnienie zdobyły  Anna Brelska i Joanna Landowska, w malarstwie Zuzanna Kloskowska, Natasza Gierszewska, Karolina Rytlewski i Dominika Rytlewska, natomiast I miejsce w malarstwie zajęła  Michalina Goebel, II – Karolina Czarnowska a III Julia Sielska.

Nagrodę odbiera Anna Brelska z koła plastycznego "Plastusie" z CKiB w Brusach

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XVIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”

I nagrodę odbiera Weronika Kuźma z ZSP w Kościerzynie

III nagrodę odbiera Natalia Dolna ze SP w Kosobudach

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy Młodzieżowego Zespołu Muzycznego prowadzonego przez Panią Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską z CKiB w Brusach. Publiczność usłyszała dwa utwory Starego Dobrego Małżeństwa: „Opadły mgły”
i „Pieśń na wyjście” a także Anny Marii Jopek „Ale jestem” i Marka Grechuty „Tyle było dni”.

Występ Młodzieżowego Zespołu Muzycznego z CKiB w Brusach

Piotr Czapiewski laureat I miejsca w kategorii technik mieszanych.

Zuzanna Kloskowska wyróżniona w kategorii malarstwo.

Michalina Goebel lareatka I miejsca w kategorii malarstwo. 

 


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011