LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Dnia 15 września 2013 Teatr Obrzędu Ludowego Zaboracy wystawił sztukę Anny Łajming pt. Gdzie jest Balbina w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach projektu Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 pn. Nie od razu Polskę zbudowano.
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków i kultury Starego Kontynentu. W Polsce organizatorzy i koordynatorzy EDD proponują wiele imprez w których wszyscy mają niepowtarzalną okazję bezpłatnie zwiedzić miejsca, które na co dzień są niedostępne. Honorowy patronat nad obchodami EDD objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Teatr Obrzędu Ludowego Zaboracy wystawiając sztukę „Gdzie jest Balbina?” w Wejherowie na obchodach EDD 2013 doskonale wykorzystał okazję do promocji regionu oraz upowszechnienia wiedzy o języku i tradycji Zaborów. W pięknej scenerii Sali pałacu-muzeum, pomimo trudności jaką zespół musiał pokonać – nagłego zastępstwa jednej z głównych ról, teatr spotkał się z życzliwością, radością odbioru i zrozumieniem mowy kaszubskiej przybyłych osób rozbawiając do łez, za co otrzymał gromkie brawa.
W podziękowaniu za przybycie i wspaniałą grę, wszyscy aktorzy otrzymali od organizatorów książki o Wejherowie oraz zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Kuchnię regionalną Stowarzyszenia Kobiet Niezależnych z Chmielna. Spotkanie w Wejherowie zostanie na długo w pamięci zespołu.

Dziękujemy Muzeum za zaproszenie i gościnę.
Dziękujemy aktorom i widzom za wspólne przeżycie sztuki Anny Łajming.


Danuta Miszczyk – kierownik Teatru Obrzędu Ludowego Zaboracy
Anna Orlikowska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach


 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011