LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

14 września członkowie DKK w Brusach zorganizowali wyjazdowe spotkanie do Męcikała. Tym razem postanowiliśmy w plenerze porozmawiać o literaturze. Omawianymi książkami były „Obława” Krzysztofa Kotowskiego oraz „Dziewiętnaście minut” Jodi Picoult.

„Obława” to powieść Krzysztofa Kotowskiego, który opisuje dwóch braci, zaczynających rządzić krajem. Nowe porządki przewidują czystki w służbach specjalnych. Rozpoczyna się bezlitosna walka między agentami wiernymi nowej władzy, a tymi, którzy zostali odsunięci. Gra się toczy nie tylko o wpływy, ale jak się szybko okaże – o życie. Ultra
i wplątany w aferę dziennikarz Adam Kniewicz znów muszą stanąć po jednej ze stron. Rozpoczyna się obława.

Thriller "Obława", pomimo tego iż z pewnością pozwoli czytelnikowi łatwo skojarzyć opowiedzianą tu historię z bliską nam rzeczywistością polityczną, podejmuje jednak próbę ujęcia tła tych wydarzeń jako wartości bardziej uniwersalnych, aktualnych
w odniesieniu do oceny mechanizmów władzy.

„Dziewiętnaście minut” to powieść amerykańskiej pisarki, która przedstawia intrygującą historię o młodych ludziach, na których niespodziewanie spada ciężar opuszczenia beztroskiego życia i wtargnięcia w świat dorosłych. Świat pełen smutku, zmartwień i krzywdy. Uczniowie, którzy tracą w jednej chwili najbliższe osoby, z którymi dzielili smutki, pragnienia i pierwsze miłości są zdani wyłącznie na siebie. Autorka rewelacyjnie wczuła się w rolę każdego z nich i opisała historię w znakomity sposób.

Jodi Picoult, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy, w powieści kreśli niepokojący portret rodziny, społeczności i szkoły, gdzie przemoc wciąż stanowi poważny problem. Utwór na wiele wątków dzięki temu akcja dzieje się z perspektywy wielu osób. Oprócz tematu przemocy poruszony jest wątek miłości, przyjaźni, sprawiedliwości, macierzyństwa.

Ta poruszająca i pełna emocji powieść o tym jak trudno poznać kogoś do końca i jak bolesna bywa utrata niewinności skłoniła klubowiczów  do refleksji i wystawiła ich poczucie sprawiedliwości na ciężką próbę. Wszystko wydaje się proste: mordercę trzeba ukarać. Ale co, jeżeli ten morderca jest jedynie zrozpaczonym, szykanowanym od lat dzieckiem, które widzi ostateczność jako jedyne wyjście?

Obie książki są godne uwagi.. Członkowie DKK z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem zabierali głos w sprawie omawianych na spotkaniu tytułów. 

Już dziś zapraszamy na najbliższe spotkanie.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011