LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Nowe technologie, doskonalenie warsztatu bibliotecznego, architektura małych bibliotek … to tylko nieliczne tematy poruszone na 16 warsztatach i w 18 prezentacjach podczas 8 Forum Młodych Bibliotekarzy, które tym razem odbyło się w Olsztynie. Ponad 150 gości, prelegentów i uczestników z całej Polski przez dwa dni miało możliwość doskonalenia się na korzyść użytkowników bibliotek, rozwijania mocnych stron i dyskutowania o swojej roli w bibliotekach XXI wieku.

W dniach 12-13 września 2013 r. bibliotekarze z Brus wzięli udział w 8. Forum Młodych Bibliotekarzy w Olsztynie. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”. Wszystkich przybyłych przywitał serdecznie Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP w Olsztynie. Elżbieta Stefańczyk Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich poinformowała bibliotekarzy, że w 2014 roku IX Forum odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas Forum każdy z uczestników mógł wybrać warsztaty z 6 różnych bloków tematycznych. Po warsztatach ochotnicy zwiedzili miasto i wzięli udział w grze miejskiej. Uczestnicy podzieleni na grupy rozwiązywali zadanie z Kopernikiem w tle, poszukując wskazówek w centrum Olsztyna i gromadząc informacje w Planecie 11, „Abecadle” i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. W drugim dniu bibliotekarze mogli posłuchać o gadżetach technologicznych, zakładaniu blogów, majsterkowaniu 2.0, czy o tym, co wg prawa autorskiego można publikować na stronach i profilach facebookowych. Ponadto prelegenci dzielili się własnymi doświadczeniami nt. młodzieżowych inicjatyw w mediatece, organizowaniu pasjonujących Dyskusyjnych Klubów Książki bądź jak zachęcić młodych, dorastających potencjalnych czytelników do częstych wizyt w bibliotece. Forum zakończył dyrektor Andrzej Marcinkiewicz, który podziękował wszystkim serdecznie za obecność, a organizatorom za ogrom włożonej pracy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wojewódzką Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie, Bibliotekę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Instytut Książki we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Urzędem Miasta Olsztyna, Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, Śląską Agencją Finansową i Aleph Polska.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011