LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W sobotę, 3 sierpnia już po raz 16-ty odbyło się Pieczenie Chleba w Widnie. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania się mieszkańców naszej gminy oraz turystów z całej Polski wypoczywających w naszych przepięknych okolicach z tradycją wypiekania kaszubskiego chleba, którą w doskonały sposób od wielu lat ukazuje pani Agnieszka Wera – mieszkanka Widna. Organizatorami wydarzenia było Centrum Kultury i Biblioteki oraz Gmina Brusy we współpracy z sołectwem Rolbik. Natomiast głównym sponsorem imprezy było Centrum Handlowe Skiba.

W tym roku organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników niespodziankę. Biesiadowanie było uatrakcyjnione muzyką kapeli kaszubskiej z Wiela. Kapela w ciekawy sposób urozmaicała gościom i mieszkańcom miłe spędzenie czasu przy kaszubskich melodiach.

Ideą tego święta jest uczczenie chleba, który na co dzień jest głównym naszym pożywieniem każdego z nas. Nasze świętowanie w tym roku było wyjątkowe ze względu na frekwencję uczestników, którzy i tym razem nie zawiedli organizatorów, ale także ze względu na liczne atrakcje w dniu imprezy. Przez ponad 3 godziny konkursy dla dorosłych przeplatane były zabawami dla najmłodszych. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

  W konkurencji na hasło reklamowe zwyciężyła Maria Trzynska, autorka słów:
„W Kaszubskiej Krainie Widno z pieczenia chleba słynie”

Wyniki w pozostałych konkurencjach przedstawiają się następująco:    

TRAFIONY PIEKARZ
I MIEJSCE – Marta Czarnowska
II MIEJSCE – Krystyna Michalska
III MIEJSCE – Wioletta Wirkus

BAGIETKOWA SZTAFETA
I MIEJSCE – Rodzina Wirkus – Brusy
II MIEJSCE – Rodzina Kamińskich – Gdańsk
III MIEJSCE – Rodzina Hinc – Brusy  

QUIZ CHLEBOWY
I MIEJSCE – Julia Bacławska
II MIEJSCE – Daria Nowak
III MIEJSCE – Jacek Kamiński i Robert Ginter

ZAPIECKOWA MOJA – TWOJA
I MIEJSCE – Jacek Kubiszewski i Marek Stolc
II MIEJSCE – Wojciech Ossowski i Eugeniusz Pastwa
III MIEJSCE – Marcin Łangowski i Piotr Michalski

Nagrody zwycięzcom wręczali: Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach Anna Orlikowska oraz Zastępca Burmistrza Brus Krzysztof Gierszewski. Każdy zwycięzca oprócz nagrody otrzymał chleb ufundowany przez sponsora imprezy pana Eugeniusza Skibe.
Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mogli skorzystać z jazdy konnej, którą zapewniły mieszkanki Czarnowa, postrzelać na strzelnicy, zakupić upominki na licznych stoiskach oraz  skosztować chleba ze smalcem. Natomiast dla dzieci niezapomniane atrakcje zapewnił pan Masalski z 4 zamkami. Po czasie przeznaczonym na udział w konkurencjach sprawnościowych odbyła się zabawa pod gołym niebem przy rytmach zespołu z Silna pana Jerzego Porębskiego.

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011