LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Wzorem lat ubiegłych, w ostatnią niedzielę 28 lipca br., w Brusach odbył się Jarmark Kaszubski, na którym swoje rękodzieła zaprezentowało 27 twórców. Bruszanie spacerujący przez Plac Jana Pawła II mieli okazję zaopatrzyć się m.in. w przepiękne serwety z kaszubskim haftem, precyzyjnie wykonane koszyki z wikliny, czy ciekawe rzeźby wykonywane przez artystę, który na miejscu prezentował swoje manualne umiejętności.

Jak co roku, jarmarkowi towarzyszyło szereg zróżnicowanych atrakcji.  Aby umilić kupującym czas, na Placu Jana Pawła II prezentowali się uczestnicy MFF „Kaszubskie Spotkania z Folklorem”: zespół muzyczny z Paragwaju, kapela Paneszka, dziecięce zespoły kaszubskie Dzotczi, Gwiżdże i Purtki oraz teatr ludowy „Krugovina” z Rosji. Występy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Głównym jednak punktem sobotniego przedpołudnia był konkurs na najlepszą potrawę. Wzięły w nim udział zarówno osoby indywidualne, jak też grupy.

Wyroby kulinarne były oceniane przez dwa składy jury, pierwszy - wybrany z publiczności, drugi –oficjalny, utworzony przez  panią Annę Orlikowską (przewodniczącą), pana Sebastiana Matthesa (zastępcę) oraz panią Danutę Miszczyk (członka jury).

Po zdegustowaniu 10 potraw obu oceniającym grupom pozostał jeszcze trudny orzech do zgryzienia.  Niełatwo było wybrać najlepszych, bo wszystko było bardzo smaczne. Ostateczne wyniki dowiodły tego, że każdemu smakowało co innego - wyniki bowiem były bardzo zróżnicowane.


Ocena jury publiczności:

I miejsce        Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu

II miejsce      pani Ewa Łonska

III miejsce     Sołectwo Powałki

pani Anna Fierek

 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy „Zaboracy”

Ocena komisji konkursowej:

I miejsce        pani Małgorzata Lepak

II miejsce      pani Elżbieta Łonska

III miejsce     pani Jadwiga Kobus

Impreza była dofinansowana przez Stowarzyszenie Sandry Brdy. 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011