LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  01-04-2011  Spotkanie autorskie z Danielem Odiją

30 marca 2011 roku o godzinie 11.30 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brusach odbyło się spotkanie autorskie realizowane w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania był Daniel Odija, polski pisarz, dziennikarz i publicysta. W spotkaniu uczestniczyli klubowicze oraz młodzież z Gimnazjum w Brusach wraz z opiekunem panią Justyna Ziółtkowską. Łącznie na spotkanie przybyło 30 osób.
Daniel Odija jest mieszkańcem Słupska. Przez kilka lat pracował w Słupskim oddziale Telewizji Polskiej. Publikował w wielu periodykach literackich. W roku 2010 ukazała się najnowsza powieść autora  ,,Kronika umarłych’’ . Do jego dorobku zaliczamy również „Ulica’’, „Tartak’’, „Szklana huta’’, „Niech to nie będzie sen’’. Warto również dodać, że powieść Odijii „Tartak’’ w roku 2004 znalazła się wśród finalistów nagrody Nike. Autor w swoich powieściach i opowiadaniach opisuje obraz podupadłych miasteczek i popegeerowskich wsiach. Bohaterami są ludzie bezrobotni, bezdomni, robotnicy, złodzieje, oszuści, pijacy, którzy nie mają określonego celu w życiu, a także młodzi ludzie dopiero wkraczający w dorosłe życie.
Podczas spotkania pisarz czytał fragmenty swojej prozy, by podjąć dyskusje na temat twórczości. Zapytany o początki swego pisarstwa, przyznał, iż pierwsze utwory, które powstały były poezją i powstały w szkole średniej. Natomiast poważne pisanie rozpoczęło się w1997 roku i związane było z bardzo ważnymi wydarzeniami w życiu autora – śmiercią i narodzinami – te dwa zdarzenia skłoniły go do głębokich refleksji nad człowiekiem, jego duszą i psychiką.
Spotkanie było bardzo ciekawe, poruszono wiele tematów dotyczących pisarstwa Pana Odiji. Pytania dotyczyły głównie twórczości. Pytano również w jaki sposób pisarz spędza czas wolny. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, choć nie zbrakło też chwil refleksji.
Podsumowując spotkanie Pan Daniel Odija pozostawił ślad w kronice bibliotecznej wpisując się: ,,Dziękuje za  zaproszenie. Brusy są bohaterem w jednej z moich powieści. Spotkanie z dziećmi było wyjątkowe. Roześmiane i rozmowne. W słoneczny dzień dziękuje  Daniel Odija’’

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011