LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  20-03-2011 Spotkanie z Danielem Odiją już w marcu w bibliotece w Brusach!

Daniel Odija w ostatnią środę miesiąca, tj. 30 marca o godzinie 11.30 będzie gościem kolejnego autorskiego spotkania zorganizowanego w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach przy ul. Dworcowej 18.

Daniel Odija polski pisarz i dziennikarz, publicysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, pracuje w słupskim oddziale Telewizji Polskiej. Publikował w wielu periodykach literackich, w roku 2000 – nakładem słupskiego oddziału Związku Literatów Polskich – ukazał się zbiór jego opowiadań zatytułowany Podróże w miejscu. Kolejne jego książki zostały wydane przez Wydawnictwo Czarne. W 2010 roku wydał najnowszą powieść pt. Kronika umarłych.

W swoich utworach pisarz maluje realistyczny obraz tzw. Polski B przełomu tysiącleci. Akcja jego powieści i opowiadań rozgrywa się w podupadłych miasteczkach (Ulica) oraz na popegeerowskiej wsi (Tartak). Bohaterami Odiji są przegrani transformacji ustrojowej – bezrobotni, bezdomni, podupadli intelektualiści, robotnicy oraz drobni kombinatorzy, złodzieje i oszuści, ale także młodzi ludzie dopiero wkraczający w dorosłość. Wszyscy
z trudem utrzymują się na powierzchni, żyjąc z dnia na dzień bez większej nadziei na poprawę losu. Powieść Tartak w 2004 znalazła się wśród finalistów nagrody Nike. Odija przez pewien czas był felietonistą tygodnika społecznego Ozon.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011