LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”  - pod taką nazwą w ostatnim tygodniu lipca w Brusach i okolicznych miejscowościach zostanie otwarty Międzynarodowy Festiwal Folkloru, który na stałe ma zostać wpisany do życia kulturalnego naszego regionu. W dniach 24 do 28 lipca 2013 r. na scenach Brus, Chojnic, Czerska, Kościerzyny i Wiela wystąpią barwne grupy z zagranicy, między innymi z Paragwaju, Meksyku, Serbii, Węgier, Rosji, Ukrainy, a także polskie zespoły folklorystyczne: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska, Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty z Pobiedzisk, Kościerzyna i Młoda Kościerzyna z Kościerzyny, Kaszuby z Wiela i Karsina, Kaszuby z Chojnic oraz Kaszubski Zespół Folklorystyczny „KrëbaneDzôtczi, „Purtki i „Gwiżdże z Brus.  Podczas festiwalowych dni uczestnicy będą goszczeni przez gospodarzy wyżej wymienionych miejscowości.

„Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” rozpoczną się barwnym korowodem, który 24 lipca wieczorem (godz. 19.00) przejdzie ulicami Wiela wprost na scenę przy jeziorze, gdzie odbędzie się koncert inauguracyjny.

Przez następnych kilka dni nasi goście z zagranicy, głębi kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. Niewątpliwie będzie to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor.

Festiwalowe dni bogate będą w szereg zróżnicowanych, niezwykle atrakcyjnych imprez towarzyszących. Niewątpliwie największą atrakcję festiwalu stanowić będzie koncert zespołu BRAThANKI, który odbędzie się 26 lipca o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim w Brusach (wstęp wolny!). Ponadto miłośnicy muzyki będą mieli okazję uczestniczyć w XV Jubileuszowym Międzynarodowy m Festiwalu Muzyki Organowej, który rozpocznie się 27 lipca o godz. 18.45 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w  Leśnie.

Natomiast w ostatnim dniu festiwalu, 28 lipca, podczas JARMARKU KASZUBSKIEGO coś dla siebie znajdą  miłośnicy ludowej twórczości artystycznej, niekoniecznie związanej z tańcem i muzyką. Od godziny 10.00 na Placu Jana Pawła II w Brusach można będzie zobaczyć różnorodne kiermasze oraz pokazy sztuki i kuchni ludowej.

Festiwal zakończy się 28 lipca finałowym koncertem na Stadionie Miejskim w Brusach. Poprzedzony on będzie ekumeniczną Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach (godz. 19.00) oraz uroczystym przejściem wszystkich uczestników w korowodzie ulicami miasta w stronę stadionu.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu!  

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011