LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 01-03-2011  Biblioteka w Brusach przyjazna seniorom… 

24 lutego br.  w   Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyło się  kolejne spotkanie integracyjne seniorów z gminy Brusy odbywające się w ramach programu Aktywna Biblioteka w projekcie Komputer polubił seniora.
Spotkania są jedną z części projektu. Oprócz wspólnych spotkań prowadzony jest kurs komputerowy, w którym uczestniczy 15 osób. Biblioteka w Brusach na ten cel otrzymała dofinansowanie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Billa i Melindy Gates. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń.

Integracyjny Wieczorek zgromadził w bibliotece 35 seniorów Gminy Brusy (uczestników kursu komputerowego obecnie realizowanego w bruskiej placówce oraz członków lokalnego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów).
Niezwykle przemiła atmosfera, uśmiechy, łzy szczęścia i oklaski towarzyszyły uczestnikom  przy wspólnej zabawie, która trwała do godziny 19.00. Te chwile pozostaną na długo
w pamięci uczestników, tym bardziej, że większość z nich deklarowała chęć dalszych wspólnych spotkań w bibliotece.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011