LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W niedzielę, 16 czerwca br., odbył się piknik profilaktyczny pn. „Nasz kolorowy trzeźwy świat”, zorganizowany w ramach Gminnych Obchodów Dnia Dziecka oraz XXV-lecia nadania praw miejskich Brusom.

 

Na scenie swoje umiejętności przedstawiły dzieci i młodzież z CKiB, prezentujące się w różnych grupach i formacjach. Można było zobaczyć:

- Mini Orkiestrę z CKiB, dzieci z grupy "Słoneczka" Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. św. Józefa w Brusach oraz dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola Nr 1 w Brusach – przygotowane przez p. Annę Stoltmann z CKiB,

 Mini Orkiestra

"Żabki"

 

"Słoneczka"

 - pary i grupę tańca narodowego (m.in. w POLCE i KRAKOWIAKU), grupa „Gwiżdże” oraz  „Dzötczi” – prowadzone przez p. Katarzynę Kamrowską z CKiB,

Grupa tańca narodowego

Zuzia Kantrzonka i Kuba Ziółtkowski

Roksana Rekowska i Paweł Wardyn

Michalina Goebel i Bartek Orzłowski

"Dzôtczi"

"Gwiżdże"

- grupę „Purtki” – prowadzoną przez p. Ewelinę Styp Rekowską oraz akompaniującą jej kapelę KZF „Krëbane”,

 

"Purtki"

- pary i grupę tańca nowoczesnego – pod kierunkiem p. Dominiki Kołodziej z CKiB,

 - Kaszubski Zespół Folklorystyczny „Paneszka” – prowadzony przez p. Wiolettę Stoltmann, oraz akompaniującą mu kapelę prowadzoną przez p. Mirosława Stoltamnna,

"Mała Paneszka"

- zespoły „Dźwięczne Nutki” oraz Zespół Wokalno-Gitarowy (oba z CKiB) – prowadzone przez p. Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską.

"Dzwięczne Nutki"

Zespół Wokalno - Gitarowy

 

Dodatkową atrakcją niedzielnego festynu był pokaz i warsztaty tańca irlandzkiego w wykonaniu grupy GALAHAD z Torunia.

 "Galahad"

W związku z obchodami Dnia Dziecka na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, a wśród nich: malowanie twarzy przez członków kółka plastyczno-dekoratorskiego "Projekt" z CKiB (prowadzone przez p. Renata Goebel), zabawy z chustą KLANZA, przejażdżki psimi zaprzęgami pod opieką członków Klubu Sportowego Psich Zaprzęgów „Szara Wilczyca” z Brus oraz przejazdy konne nadzorowane przez pana Feliksa Ryduchowskiego.

Maluje Klaudia Lubińska

 

Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne atrakcje dla dzieci w postaci: zjeżdżalni, dmuchanych zamków, trampoliny, ciuchci, kul wodnych i suchego basenu.

Ponadto podczas pikniku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Brus, a także rozstrzygnięto profilaktyczny konkurs plastyczny pn. „Nasz kolorowy trzeźwy świat”. Galeria prac plastycznych i wyniki w załączeniu.

Rozgrywki piółki nożnej dziewcząt

Wręczenie nagród laureatom "Nasz kolorowy trzeźwy świat"

 

Wieczorem zachęcono do zabawy nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Koncert dał zespół CRAZY z Człuchowa działający przy tamtejszym ośrodku kultury. Grupa zapraszała publiczność do wspólnej zabawy poprzez liczne konkursy z nagrodami.

 "Crazy"

Organizatorem imprezy była Gmina Brusy (w ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  - środki pochodzące z wpłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych), a współorganizowali ją Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach. 

 

Szczególne podziękowania organizatorzy składają: wolontariuszom z Klubu Wolontariusza przy KLO w Brusach, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach za pomoc w organizacji imprezy oraz Posłowi Sejmu RP Stanisławowi Lamczykowi za zakup lodów, które podczas imprezy rozdawali wolontariusze oraz „Brusek” – maskotka Gminy Brusy. Ponadto dziękują: Dyrektorom bruskich szkół i przedszkoli za włączenie się w imprezę poprzez występ dzieci na scenie, opiekunom grup dbającym o występy dzieci  rodzicom za pomoc w organizacji występów oraz pozostałym osobom, które włączyły się w organizację niedzielnych występów.

 "Brusek"

                                                                                         Zdjęcia: Marcin Piekarski

Galeria prac plastycznych wraz z wynikami

Więcej zdjęć

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011