LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Imprezę z okazji XXV-lecia nadania praw miejskich Brusom, która odbyła się 15 czerwca br., rozpoczęto przejazdem motocykli i terenówek ulicami miasta. Parada ruszyła z placu Jana Pawła II w Brusach i dotarła do stadionu miejskiego, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie wydarzenia. Inauguracji towarzyszyły wystrzały armatnie, wykonane przez Bractwo Kurkowe z Brus oraz przemówienie Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego.

 

Atrakcji podczas imprezy nie brakowało. Na scenie zaprezentowali się: grupa taneczna oraz Kapela Country KZF Krëbane i zespół akordeonowy, działające przy CKiB w Brusach; zespół Spin z Czerska oraz Karno Zaraz Wracam z Brus. Swoje umiejętności zaprezentowali także członkowie Stowarzyszenia Młodych Archeologów z Brus, którzy  przedstawili średniowieczne techniki walki. Gwiazdą wieczoru był zespół Bubliczki, którego korzenie sięgają Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego Krëbane. Występom towarzyszyły niesamowite emocje, a bruska publiczność jak zwykle nie zawiodła.

 

Jednym z elementów imprezy było rozstrzygnięcie konkursu „Maskotka Gminy Brusy”. Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.brusy.pl  

Obchody XXV – lecia zakończono zabawą taneczną, poprzedzoną pokazem Fire Show w wykonaniu Grupy Młodych Archeologów z Brus.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011