LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  03-02-2011  Spotkanie biblioterapeutyczne dla uczestników WTZ

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach odbyło się pierwsze spotkanie biblioterapeutyczne z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Brusach.

Tematem zajęć był Świat bajek i baśni, a jego podstawowym celem było zaznajamianie uczestników z postawą tolerancji i akceptacji innych.


Zajęcia  biblioterapeutyczne  polegały na czytaniu i słuchaniu odpowiednio dobranych książek i fragmentów utworów literackich. Uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swoich emocji poprzez rozmowę, ekspresję teatralną i zabawy muzyczno – ruchowe.


Na zajęciach czytana była m.in. „Bajka o Stokrotce”. Stokrotka urzekła każdego swoją prostotą i skromnością. Wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w dramie bajki, którą poprowadziła dyr. biblioteki Anna Orlikowska. Wspólne odgrywanie postaci sprawiło wszystkim wiele radości. Zajęcia biblioterapeutyczne pozwoliły odkryć w uczestnikach wiele nowych cech charakteru.


Celem imprez kulturalnych organizowanych przez Bibliotekę jest przede wszystkim upowszechnianie czytelnictwa. W przypadku Oddziału dla Dzieci niemożliwe jest to bez współpracy z nauczycielami i uczniami szkół podstawowych. Swoją współpracę lokalna biblioteka rozwija również z innymi instytucjami. Bardzo ceni sobie realizowanie wspólnych zamierzeń z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Brusach.  WTZ  realizuje program biblioterapii dla swoich podopiecznych i w związku z tym w bruskiej bibliotece w 2011 roku odbędzie się cały cykl spotkań biblioterapetycznych.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011