LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W piątek 24 maja 2013 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach nagrodzono i wyróżniono 54 laureatów XIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach i Zaborskie Towarzystwo Naukowe z Brus.

Na konkurs napłynęło 466 prac plastycznych z 38 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace wybierało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w czterech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo, techniki różne oraz malarstwo na szkle. W rezultacie  przyznano 12 nagród pierwszych, 13 drugich,  16  nagród trzecich, 10 wyróżnień oraz 3 nagrody specjalne dla wychowanków Zespołu Edukacjno – Terapeutycznego w Brusach.   

Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą się pochwalić wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku i Sopocie oraz uczniowie szkół w Kościerzynie, Słupsku i Sierakowic.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy wychowanków pani Agnieszki Mrozek Gliszczyńskiej i pana Mirosława Stoltmanna. Publiczność wysłuchała dwóch utworów w wykonaniu zespołu „Dźwięczne Nutki”: „W górach jest wszystko, co kocham” oraz „Mała smutna królewna”. Solo zaśpiewały: Monika Wardyn („Laleczka z saskiej porcelany”)  i Julia Stoltmann („Kolorowy świat”). Natomiast na keyboardzie zagrały podopieczne pana Mirosława Stoltmanna Brygida Ossowska - „Gdzie strumy płynie z wolna” i Wiktoria Kantrzona - „Kaczuchy”.

 

 

 Dominika Pacak laureatka III miejsca 

Nagrodę wręcza sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń i koordynatorka konkursu plastycznego Renata Goebel

 

Zespół "Dźwięczne Nutki"

Brygida Ossowska

Laureaci z Zespołu Edukacjno - Terapeutycznego w Brusach

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011