LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

   8 maja w Męcikale i 9 maja w Brusach rozpoczęło się w bibliotece szkolenie zorganizowane w ramach II edycji projektu „O finansach…w bibliotece”. Tematem pierwszego spotkania było zagadnienie  dotyczące racjonalnego gospodarowania domowym budżetem.

Uczestniczki zarówno w filii bibliotecznej w Męcikale, jak i w bibliotece w Brusach z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem podjęły naukę z zakresu finansów. Najbardziej ciekawymi zagadnieniami, wg uczestniczek było rozwiązywanie zadań, nabycie umiejętności korzystania z bezpłatnych internetowych porównywarek cen np. z  Ceneo czy Skąpca. Paniom podobała się również nauka korzystania z systemów aukcyjnych np. Allegro. Ciekawe okazały się także kalkulatory zamieszczone w kursie, dzięki którym uczestniczki mogły sprawdzić jak duży kapitał mogą zgromadzić, odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty. Szkolenie, jak zauważyły seniorki ułatwi im również rozumienie zalet i zagrożeń wynikających z korzystania z nowoczesnych technologii.

        Warsztaty trwały ponad dwie godziny, pierwsza godzina upłynęła na zapoznaniu uczestników z regułami kursu i zaznajomieniu z podstawowymi pojęciami z zakresu finansów, druga na przeprowadzeniu kursu
e-learningowego, objaśniającego zasady tworzenia budżetu, planowania wydatków, oszczędzania i zasad bezpiecznego kupowania przez Internet. Kurs zamykał test znajomości przyswajanych zagadnień. Kolejne spotkanie grupy w Brusach odbędzie się w czwartek 16 maja 2013 o godz.17:00.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011