LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Tym razem tematem spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach była książka Erici Spindler „Złodziej tożsamości”.

"Złodziej tożsamości" to dobry kryminał, który przepełniony jest zagadkami i tajemnicami. Główną bohaterką powieści jest trzydziestoletnia policjantka Mary Catherine Riggio, której partneruje jej najlepsza przyjaciółka Kitt Lundgren. Kobiety zajmują się śledztwtwem w sprawie zabójstwa młodego informatyka, któremu nieznany sprawca skręcił kark i zabrał komputer. Jak to bywa w kryminale, sprawy się komplikują, kiedy zaczynają ginąć kolejne osoby, w tym z kręgu rodziny i znajomych Riggio. Policjantki odkrywają coraz więcej informacji, poznają świat hakerów oraz przestępstw internetowych.

Książka pisana lekkim językiem, czyta się ją dobrze i szybko. Autorka umiejętnie buduje emocje u czytelnika, a rozwiązanie kryminalnej zagadki całkowicie zaskakuje czytelnika.

Członkowie mieli okazję porozmawiać o dobrych i złych stronach Internetu i tego, jak łatwo zgubić się w internetowym świecie. Tematem rozmowy były sprawy związane z uzależnieniem się od Internetu, o tym, że to w coraz większym stopniu dotyczy ludzi młodych.  Książka pokazuje w wyraźny sposób, że człowiek nigdzie nie jest bezpieczny.

Następne spotkanie DKK odbędzie się w marcu, a jego tematem przewodnim będzie książka Aleksandra Sołżenicyna "Oddział chorych na raka".

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011