LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W lutym Koło Miłośników Biblioteki z Męcikała spotkało się już 2 razy. Pierwsze spotkanie 5 lutego, natomiast 21 lutego 2013 odbyło się drugie.

Na jednym z ostatnich spotkań,  przeczytano fragment książki pt. "Polskie Obrzędy i Obyczaje", mówiący o karnawale i zapustach. Czasem zimowym, następującym po Bożym Narodzeniu, przez styczeń, luty i czasem pierwsze dni marca, był inny zwyczajowo kalendarz. Były to biesiady, zabawy, muzyka, tańce. Cały świat stawał na głowie, rządził się innym, własnym ładem. Trwał bowiem karnawał po staropolsku zwany zapustami. Był to czas swatania i kojarzenia młodych par, czasem zaręczyn, a nawet i zaślubin, tańczono i bawiono się do upadłego

Na spotkaniu 21 lutego Panie czytały dalsze fragmenty książki Marii Ollick pt. ''Od adwentu do adwentu''.  Fragment dotyczył  wielkiego postu. Dawniej ludzie przygotowywali się do przeżycia tego wydarzenia.

Ponadto członkinie zaplanowały już dalsze swoje spotkania, które chcą spędzać nie tylko w miłej i przyjaznej atmosferze ale aktywnie i przyjemnie.

Propozycje pań na 2013 rok:

 

1. Piesza wycieczka nową ścieżką rowerową z Męcikała.

2. Wyjazd bryczką do młyna w Czernicy.

3. Prezentacja własnych haftów krzyżykowych na spotkaniu i pokaz wykonania.

4. Rowerowa wycieczka do Czyczków przez Czernicę.

5. Spotkanie na półwyspie w Męcikale, śpiewanie pieśni dawnych, ognisko.

6. Wymarsz do Strugi Siedmiu Jezior (przełom lipca i sierpnia).

7. Spacer na Dąbrówkę.

Na zakończenie spotkania każda z Pań otrzymała ostatni numer biuletynu Ziemia Zaborska wydanego przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe.

Już teraz aktywne męcikalanki zapraszają do wspólnego spędzania czasu w bibliotece i na świeżym powietrzu na rowerach, brydżką, z kijkami, i z dużą dawką pozytywnej energii.

powrót do opisu ...

               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011