LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

W pierwszym tygodniu ferii budynek naszego domu kultury wypełniony był muzyką, śpiewem, śmiechem oraz okrzykami dziecięcej radości. Wszystko to za sprawą Zimowisk, które  CKiB współorganizowało wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży z Brus. Przez 5 dni w godzinach przedpołudniowych dzieci miały możliwość udziału w różnego rodzaju zajęciach artystycznych, w których prym wiodła muzyka.

W poniedziałek odbył się wielki bal przebierańców dla ponad 300 osobowej ekipy wróżek, biedronek, księżniczek, Batmanów, kowbojów i wielu, wielu innych postaci z bajek, filmów, czy z dziecięcej wyobraźni. Podczas balu dzieci brały udział w różnych zabawach oraz konkurencjach. Nie zabrakło też wspólnego poloneza oraz tańca z balonami.

W środowe przedpołudnie Centrum Kultury i Biblioteki zaprosiło wszystkie dzieci na spektakl teatralny pt. „Pinokio” przygotowany przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Na ponad godzinę duża sala domu kultury zamieniła się w prawdziwy teatr. Teatr nowoczesny-bo interaktywny. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem przyglądały się przygodom drewnianego chłopca, ale też brały udział w jego poczynaniach i próbowały zaradzić różnym tarapatom bohatera. Najbardziej emocjonująca  była sytuacja, w której zły rozbójnik chciał okraść śpiącego Pinokia… Wówczas cała sala dzieci krzyczała: „Pinokio, obudź się!” … Czy udało się dzieciom wpłynąć na bieg wydarzeń? Być może. Jedno jest pewne – spektakl zrobił duże wrażenie, zwłaszcza, że poruszał wiele ważnych kwestii wychowawczych i jednocześnie wciągał dzieci do wspólnej zabawy.

W pozostałych dniach tygodnia dzieci brały udział w zajęciach muzyczno-ruchowych prowadzonych przez instruktorów CKiB, panie: Katarzynę Kamrowską, Wiolettę Stoltmann, Annę Stoltmann, Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską oraz panów: Mirosława Stoltmanna i Arkadiusza Priebę, a także wolontariuszkę, Paulinę Gromowską.

Każdego dnia w CKiB była inna grupa dzieci (pozostałe 2 grupy uczestniczyły w zajęciach sportowych, które odbywały się w sali gimnastycznej bruskiej szkoły oraz w zajęciach plastycznych w Domu Nawiedzenia.

We wtorek w naszym domu kultury gościła 21 osobowa grupa siedmio- i ośmiolatków. W czwartek byli u nas najmłodsi – dzieci w wieku do 6 lat (23 osoby). Natomiast w piątek zawitała grupa najstarsza (8-11 lat) i najbardziej liczna (aż 38 osób). Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach integracyjnych i muzyczno-ruchowych, w konkurencjach muzycznych, uczyły się tańców, piosenek oraz współpracy i zdrowej rywalizacji. Dla najmłodszych nie zabrakło też innych atrakcji-podczas przerwy od zabaw muzycznych  dzieci obejrzały kreskówkę oraz teatrzyk kukiełkowy „na żywo” (w wykonaniu pani Ani i pani Kasi).  Zimowiska w domu kultury doczekały się także swojego muzycznego przeboju, który był przerywnikiem pomiędzy poszczególnymi formami zajęć. Słowa piosenki „Zapraszamy was do tańca, to zimowisk czas – z nutami zamiast gwiazd; zapraszamy was do śpiewu …”
 z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników naszych zajęć.

Dziękujemy za współpracę Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży na czele z ks. Wojciechem Johnem oraz wszystkim wolontariuszom i pomocnikom: Aleksandrze Turowskiej, Paulinie Gromowskiej, Paulinie Lubińskiej, Wiolecie Singer, Ewelinie  Kubiszewskiej, Karolinie Jażdżewskiej, Szymonowi  Narlochowi, Alanowi  Durajewskiemu, Krzysztofowi Lewińskiemu, Natalii Rafińskiej, Rafałowi Rafińskiemu, Krystynie Pałubickiej, Mariecie Kloskowskiej, Beacie Lubińskiej oraz Karolinie Scheiba, Klaudii Lubińskiej i Beacie Rolbieckiej.

Zachęcamy do obejrzenia filmików oraz zdjęć z pierwszego tygodnia ferii.  

http://www.youtube.com/watch?v=pmk9y7QUWog&feature=youtu.be

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011