LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

30 stycznia br. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyła się prelekcja pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, którą poprowadziła Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Celem spotkania było zaprezentowanie uczestnikom różnych sposobów kształtowania naszego ogrodu, by stał się on miejscem przyjaznym nie tylko człowiekowi, ale też roślinom, zwierzętom i krajobrazom. W czasie prelekcji przedstawione zostały metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin.

Spotkanie to było również okazją do obejrzenia wystawy fotografii pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”, przedstawiającej pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa.

Na zakończenie kierownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego Mariusz Grzempa wręczyła nagrodę Pani Katarzynie Gierszewskiej z Brus, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Zaborski Park Krajobrazowy.

 

Rozwiązanie konkursu:

Który zestaw zwierząt zawiera gatunki, które są naszymi naturalnym sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin w ogrodzie:

a) gacek brunatny, kopciuszek, wydra

b) żaba trawna, stonka ziemniaczana, rudzik

c) ropucha szara, sikora bogatka, jeż

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011