LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

----------------------------------------------------------------------------------------------

Popołudnie z kolędą i pastorałką, 01.02.2015

1 lutego, dzień przed zakończeniem okresu śpiewania kolęd, w Centrum Kultury i Biblioteki odbyło się spotkanie z kolędą i pastorałką. Występ został przygotowany przez panią Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską i jej podopiecznych. Podczas godzinnego muzykowania zaprezentowały się dwa zespoły wokalne – Dźwięczne Nutki i  Młodzieżowy Zespół Muzyczny, gitarzyści oraz Miniorkiestra., zobacz więcej ...

----------------------------------------------------------------------------------------------

Człuchowski Konkurs Młodych Instrumentalistów, 15-16.03.2014

W minioną sobotę na scenie Człuchowskiego Młodzieżowego Domu Kultury odbył się XII Konkurs Młodych Instrumentalistów. Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, oraz Starosta Powiatu Człuchowskiego – Aleksander Gappa. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie „Pro Kultura”, Miejski Dom Kultury oraz Społeczne Ognisko Muzyczne w Człuchowie., zobacz więcej...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Mikołaj odwiedza MINIORKIESTRĘ!

W ten wyjątkowy dzień Mikołaj przyszedł również do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, żeby obdarować słodyczami dzieci uczęszczające na zajęcia w naszym domu kultury. Zaskoczone a zarazem szczęśliwe dzieciaki z grupy MINIORKIESTRY pani Anny Stoltmann zaśpiewały Mikołajowi przepiękna kolędę.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Udział Mini Orkiestry w XV Prezentacjach Wiersza i Piosenki Przedszkolnej "Rymowanki"

8.05.2013 Mini Orkiestra z Centrum Kultury i Biblioteki miała okazję zaprezentować się przed wypełnioną po brzegi salą Chojnickiego Domu Kultury. Obecnie dziecięca orkiestra liczy 33 osoby. W Chojnicach na scenę wkroczyło  26 dzieci, 5 i 6 letnich.

Nasz występ zakończył XV spotkanie z piosenką i wierszykiem, pt.: RYMOWANKI, podczas którego swoje zdolności muzyczne oraz recytatorskie odkrywali przedszkolacy z Chojnic. Dzieci na tym przeglądzie nie były oceniane, natomiast  nagrodzone zostały wszystkie! Z wielką radością zaśpiewaliśmy i zagraliśmy piosenki :    „Za mały, za duży” , a przy utworze  „Krasnoludki” ku zaskoczeniu widowni – zasnęliśmy. Dzieci zagrały na dzwonkach chromatycznych, marakasach, trójkątach, tamburynach, a wszystkie utwory wykonane zostały do akompaniamentu fortepianu.  Nasze muzyczne i aktorskie umiejętności zostały nagrodzone gromkimi brawami, słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowym, przepięknym dyplomem. Wszyscy zadowoleni i pełni pozytywnych emocji powróciliśmy do Brus i z ogromnym zapałem zaczynamy przygotowania nowego repertuaru.

----------------------------------------------------------------------------------

 

13 stycznia 2013 roku Mini Orkiestra wystąpiła podczas 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

---------------------------------------------------------------------------------

Koncert Mini Orkiestry poczas Samorządowego Spotkania Opłatkowego w dniu 18 grudnia 2012 roku w CKiB w Brusach

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011