LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

30 stycznia br. (środa) o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbędzie się prelekcja pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, którą poprowadzi Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie ma na celu zaprezentowanie różnych sposobów kształtowania naszego ogrodu, by stał się on miejscem przyjaznym nie tylko człowiekowi, ale też roślinom, zwierzętom i krajobrazom. W czasie prelekcji przedstawione będą metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin.

Spotkanie jest też okazją do obejrzenia wystawy fotografii pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”, przedstawiającej pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa. Niech to spotkanie stanie się źródłem inspiracji na długie zimowe wieczory, w czasie których możemy zaplanować wiosenne prace w ogrodzie.

W związku prelekcją ogłaszamy KONKURS. Pytanie brzmi:

Który zestaw zwierząt zawiera gatunki, które są naszymi naturalnym sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin w ogrodzie:

a) gacek brunatny, kopciuszek, wydra

b) żaba trawna, stonka ziemniaczana, rudzik

c) ropucha szara, sikora bogatka, jeż

Odpowiedzi można przesyłać do dnia 30 stycznia 2013 roku do godziny 12.00, na adres zpk@pomorskieparki.pl z tematem wiadomości KONKURS podając swoje imię i nazwisko. Do wygrania są trzy budki lęgowe dla ptaków, kalendarze i plakaty, a losowanie odbędzie się w czasie prelekcji w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Zaborski Park Krajobrazowy

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011