LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Do 30 stycznia 2013 roku w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach można obejrzeć wystawę pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”. Wystawa związana jest obchodami Roku Krajobrazów Pomorza, ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego w 2012 r. Przedmiotem wystawy są pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa, w ich pełniej różnorodności przyrodniczej i kulturowej. Na wystawie zaprezentowano 21 fotografii, których autorami są: Jolanta Bork, Dariusz Bógdał, Beata Chojęta, Magdalena Dąbkowska, Lucjan Duchnowicz, Dariusz Ożarowski, Krzysztof Staniszewski i Wojciech Woch.

W środę 30 stycznia 2013 roku, o godz. 18.00 w ramach finisażu wystawy, odbędzie się prelekcja pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, którą wygłosi pani Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Spotkanie ma na celu zaprezentowanie różnych sposobów na stworzenie ogrodu, który będzie odpowiedzią na współczesne potrzeby użytkowników i jednocześnie doskonale wpisze się w lokalny krajobraz, zarówno kulturowy jak i przyrodniczy. W czasie prelekcji przedstawione będą metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin.

Niech to spotkanie stanie się źródłem inspiracji na długie zimowe wieczory, w czasie których możemy zaplanować wiosenne prace w ogrodzie.

Serdecznie zapraszamy!

powrót do opisu ...

                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011