LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

21 Finał WOŚP, który odbył się w Brusach przechodzi do historii. A historia ta zawiera wiele bardzo ciekawych informacji. Już od godziny 7:00 do 19:00, 30 wolontariuszy (22 z KLO i  8 z Gimnazjum z Brus) ruszyło na bruskie ulice zbierać pieniądze. Nie tylko w Brusach można było włączyć się w akcję, ale także w Kosobudach, Męcikale, Leśnie i Orliku. Wolontariuszom pomagało kwestować 27 osób z Gimnazjum i 3 z KLO. Łącznie w całej gminie było ich 60.

Po raz pierwszy w dziejach, Brusy miały zarejestrowany własny sztab. Nadano nam nr 2311. Siedzibą było oczywiście Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach gdzie kwestujący przychodzili się ogrzewać. Warto w tym miejscu podkreślić o życzliwości jaką spotkała dziewczyny kwestujące w Kosobudach. Zostały one zaproszone na herbatę i śniadanie przez jedną z mieszkanek Kosobud. Dziękujemy i doceniamy życzliwość.

Dziękujemy bruskiej policji. To oni objeżdżali teren gminy i czuwali na bezpieczeństwem wolontariuszy. Także sami wolontariusze byli kontrolowani pod względem prawdziwości danych na identyfikatorach i numerów puszek – policji zostały wcześniej przekazane wszystkie dane kwestujących w tym dniu. Podziękowanie należą się Pani Gabrieli Kloske z KLO i Jędrzejowi Czarnowskiemu z Gimnazjum w Brusach, którzy są prowadzącymi kluby woluntarystyczne w swych szkołach.

Punktualnie o godzinie 16.00 w CKIB rozpoczął się koncert zorganizowany z okazji tegorocznego finału. Udział wzięli wychowankowie CKiB, uczniowie KLO oraz zespół „Krëbane”. Wszystko przeplatane aukcjami przedmiotów przekazanych przez Fundację WOŚP. Oczywiście zostały także sprzedane przedmioty przekazane przez darczyńców, którym dziękujemy za ten dar. Dziękujemy  również wszystkim tym osobom, które zakupiły na aukcji przedmioty – dzięki nim udało się wszystkie przekazane rzeczy sprzedać. Około 19. na placu przed Urzędem odbył się pokaz Fireshow i puściliśmy „ogniste balony”. Dziękujemy w tym miejscu naszej bruskiej straży pożarnej, która czuwała nad ogniami. Następnie członkowie sztabu oraz wszyscy pracownicy CKiB zabrali się do liczenia i sortowania pieniędzy. Zebrana kwota 12.031,79 zł okazała się dla nas miłym zaskoczeniem, bo w zeszłym roku wynosiła ona tylko 5.200 zł.

O 22.00 wszystkie zebrane od mieszkańców pieniądze zostały przekazane do Banku Pekao przy placu Jana Pawła II. Stąd przelano je na konto Fundacji. Dziękujemy wszystkim za złożenie darów do puszek.

21 finał (oczko) WOŚP dla bruskiej gminy okazał się bardzo szczęśliwy.

 

Sztab WOŚP w Brusach

 

powrót do opisu ...

                                                                                                                                                                                                       
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011