LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

   Świąteczne spotkanie szachistów w CKiB w Brusach

W poniedziałek 17 grudnia w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyły się Brusko – Chojnickie Świąteczne Spotkania Szachowe. To była już dziewiąta edycja świątecznych zawodów szachowych pomiędzy szachistami z Brus i zaprzyjaźnionej „Ósemki” z Chojnic.

Zawody miały charakter towarzyski, a głównym celem była przede wszystkim integracja młodych szachistów oraz przekazanie sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Spotkanie zgromadziło 23 uczestników w wieku od 7 do 18 lat, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim. Uczestnicy do 9 lat włącznie, zamiast szachów, mogli wybrać grę w warcaby.  

W zawodach nie było podziału na grupy wiekowe i wszyscy grali razem bez względu na wiek i poziom. Organizatorzy zawodów uznali że wszyscy zasługują na uznanie, dlatego każdy uczestnik otrzymał dyplom za zajecie pierwszego miejsca! Najlepszy wynik uzyskał Sylwester Lamczyk z CKiB, który wygrał wszystkie partie. Wyróżniało się także rodzeństwo Agata, Artur i Kacper Stachewicz oraz Szymon Starczewski z „Ósemki” oraz  Filip Rumel Czarnowski, Mateusz Dobbek, Mikołaj Rydiger i Krzysztof Warsiński z CKiB.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki  ufundowane przez dyrektora Centrum oraz prezesa „Ósemki” Chojnice Marzennę Osowicką. Na zakończenie uczestnicy przekazali sobie życzenia świąteczne. Zawody przygotowali uczestnicy Koła Szachowego działającego w Centrum pod kierunkiem Albina Kiedrowskiego.

 

 

 

 

powrót do opisu ...

               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011