LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

VII konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbył się 14 grudnia 2012 roku w Kaszubskim LO w Brusach. Konkurs współorganizowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe, we współpracy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Nadleśnictwem Rytel, Nadleśnictwem Przymuszewo, Nadleśnictwem Czersk, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zgromadził 20 młodych miłośników z szkół powiatu chojnickiego. Uczniowie na początku rozwiązywali test z morfologii i ekologii ptaków oraz aspektów ich ochrony. Następnie rozpoznawali ptaki na zdjęciach. W ścisłym finale można było jeszcze zdobyć punkty za trafne rozpoznanie głosów. Do konkursu wykorzystano zdjęcia ptaków w ich naturalnym środowisku wykonane przez Zbigniewa Gierszewskiego, Karola Lipkowskiego i Jolantę Pozorską – Cuppa. Jury w składzie: Mariusz Grzempa (ZPK), Piotr Chybowski (Nadl. Rytel), Maria Chybowska (PN „Bory Tucholskie”), Karol Lipkowski, Edmund Spierewka (ZTN) podsumowało wyniki i przyznało nagrody.

Zwyciężyła Monika Narloch z LO w Czersku (73,5 pkt na 82 możliwe), drugie zajęła Anna Majer z Gimnazjum w Brusach (70,5 pkt.), a trzecie Adrian Rudnik z Kaszubskiego LO w Brusach (70 pkt.)

Konkurs był współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lokalny program ekologiczny Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”.

powrót do opisu ...

                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011