LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

„Jesień na Kaszubach” wystawa pokonkursowa 2012

 

W środę 28 listopada w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu było Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego i Zaborskie Towarzystwo Naukowe z Brus.

W konkursie wzięło udział  844 uczniów z 54 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego, którzy przygotowali na konkurs 856 prac plastycznych.  Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w czterech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo, techniki różne i malarstwo na szkle. Przyznano 14 nagród pierwszych, 14 drugich, 12 nagród trzecich oraz 18 wyróżnień.  Łącznie nagrodzono 58 osób.

Wśród laureatów znaleźli się również wychowankowie Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, których przygotowała instruktorka Renata Goebel. W kategorii rysunek wyróżnienie zdobyli Johannes De Beut i Beata Rolbiecka, w malarstwie Gracjan Czapiewski i Michalina Goebel, a Dominika Rytlewska zajęła II miejsce.

Laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy zespołu gitarowego i wokalnego prowadzonego przez Panią Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską z CKiB w Brusach. Publiczność usłyszała dwa utwory na gitarę klasyczną: „Allegretto non troppo” M. Caracassiego w wykonaniu solistki  Karoliny Literskiej,  duet „Taniec tyrolski” J. Kuffnera w wykonaniu Wiktorii Rekowskiej i Anny Słomińskiej oraz „Balladę rajdową” wyśpiewaną przez zespół Dźwięczne Nutki.


Kolejno na poniższych zdjęciach:
Artur Kosecki , Burmistrz Krzysztof Gierszewski , Czajkowski , gitarzystka Karolina Literska ,
publiczność (3 kolejne zdjęcia), Tomasz Potoczko, zdjęcie grupowe, zespół gitarowy i wokalny

 

powrót do opisu ...

                                                                               
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011