LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

 

   Brusy wzorem dla Polaków

11 listopada br. obchodziliśmy 94. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak co roku w atmosferę powagi tego święta wprowadziła wszystkich zgromadzonych uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Brusach.

Po Mszy Św. wszyscy zgromadzeni przeszli uroczystym korowodem na cmentarz pomordowanych przy ul. Gdańskiej, gdzie oddano hołd poległym w obronie Ojczyzny. Ceremonia została rozpoczęta śpiewem Hymnu Narodowego, po czym Ks. Michał Stępnik odmówił modlitwę za poległych i pomordowanych. Zastępca Burmistrza Brus pan Krzysztof Gierszewski zapalił symboliczny znicz ku czci ofiar i wygłosił uroczyste przemówienie z okazji święta. Burmistrza Brus pan Witold Ossowski nie uczestniczył w uroczystości, ponieważ na zaproszenie Prezydenta Bronisława Komorowskiego brał udział w państwowych obchodach tego święta. Zaraz po przemówieniu, liczne delegacje złożyły kwiaty i wiązanki pod pomnikiem ofiar wojennych.

O godzinie 16.00 w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył  się Koncert Wspomnień z okazji Święta Niepodległości. Podczas spotkania zaprezentowali się uczestnicy zajęć w Centrum: soliści: pianiści, keyboardziści, gitarzyści, i wokaliści; zespoły wokalne: Dźwięczne Nutki, Staccato oraz akompaniatorzy przygotowywani przez panie Agnieszkę Mrozek Gliszczyńską, Annę Stoltmann oraz pana Mirosława Stoltmann. Występy przeplatane były strofami poezji adekwatnej do tematyki wykonywanych utworów. Na pochwałę zasługują wszyscy wykonawcy: od tych najmłodszych, początkujących, po młodzież, która uczy się w Centrum Kultury już od kilku lat. Koncert wywarł bardzo pozytywne wrażenie na odbiorcach, którzy byli wzruszeni zarówno występami swoich dzieci, jak i treściami przekazywanymi przez wszystkich wykonawców oraz niezwykłą atmosferą wieczoru.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011