LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 Wizyta uczniów z Zespłu Szkół Specjalnych z Czerska

Dnia 12 września 2012 roku Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Chatę Kaszubską w Brusach Jaglijach odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku z panią Haliną Piechowską – nauczycielem przysposobienia do pracy, techniki oraz nauczania indywidualnego. Wizyta uczniów miała na celu wymianę doświadczeń z różnych technik plastycznych oraz poznanie tradycji kaszubskich jakie miały miejsce przed laty na terenach gminy Brusy.

Spotkanie w Brusach zaczęło się od wizyty u pana Józefa Chełmowskiego w Brusach Jagliach. Tam młodzież podziwiała dzieła naszego artysty ludowego a także zachwycała się haftem kaszubskim oraz śpiewem i talentem muzycznym instruktorki muzyki pani Danuty Miszczyk. Następnym etapem wycieczki była wizyta w Centrum w Brusach. W bibliotece uczestnicy pokazali swoje umiejętności z zakresu haftu krzyżykowego, wycinania witraży oraz opowiedzieli o swoich osiągnięciach sportowych. Bibliotekarze dowiedzieli się, że uczniowie Szkoły Specjalnej w Czersku są laureatami wielu olimpiad, nawet na szczeblu wojewódzkim.

Czterogodzinna wizyta zakończyła się miłym akcentem. Uczniowie wspólnie wykonali kolorowe pszczółki, które na pamiątkę zabrali do domu, natomiast pracownicy biblioteki w podziękowaniu za zajęcia otrzymali witrażowe serduszka.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011