LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

 

 

 

WAKACJE Z FOLKLOREM - BRUSY 2012 ( niedziela 29 lipca) 

     

 

Uwieńczeniem Wakacji z Folklorem – Brusy 2012 był Jarmark Kaszubski, który odbył się w niedzielę, na placu przy Centrum Handlowym „Skiba”. Przyciągnął on wielbicieli regionalnego rękodzieła ludowego oraz smakoszy kuchni kaszubskiej. Jarmark urozmaiciły występy „Paneszki” i „Krëbane”. 
      Tego dnia został także rozstrzygnięty „Konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną”. Do rywalizacji zgłoszono osiem potraw. Zwyciężyła Halina Kiedrowicz  za potrawę golce z kapustą kiszoną, II miejsce zajął Marek Kupczyk za polewkę kaszubską z grzybami, natomiast na III miejscu uplasował się Marek Janikowski za bób z maślanką. Zwycięzcom gratulowali Burmistrz Brus Witold Ossowski, Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach Anna Orlikowska oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania „Sandry Brdy” Grażyna Wera – Malatyńska. 
       Organizatorami Jarmarku Kaszubskiego byli: Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz LGD Sandry Brdy.

        Organizatorami Wakacji z Folklorem – Brusy 2012 byli: Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.
         Patronat medialny nad imprezą objęli: Czas Chojnic, Radio Weekend oraz portal regionalny weekendfm 


Tekst: UM  Brusy


 

 

 

 

 

Zwycięscy konkursu na Najsmaczniejszą potrawe regionalną:

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011