LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

  Rajd literacki im. Anny Łajming

 21 lipca 2012 r. o godz. 9.00 z Brus wyrusza rajd rowerowo-pieszy Literackim Szlakiem Turystycznym im. Anny Łajming do Somin. Zbiórka przy pomniku Jana Karnowskiego i dalej przez Zalesie, Leśno, Przymuszewo, Lendy, Bytówko (szlak czarno-żółty) do Somin, gdzie o 17.00 spotykamy się na ognisku przy barze nad  j. Somińskim.

 

 Zapraszamy też wytrawnych turystów z Dziemian (im proponujemy trasę przez słynne Mutkowo), z Kaszuby przez Parzyn, Kruszyn, Gapowo i Skoszewo, z Lipusza przez Tuszkowy i urocze Jabłuszko, ze Studzienic jak bądź, a także miejscowych somińskich wczasowiczów, którzy mogą do nas dojść, jeśli nie mają za daleko oraz Kaszubów z północnych Kaszub (dojazd rowerem – wyruszamy dzień wcześniej, autem – około dwóch godzin nie licząc korków, pociągiem – wcześnie rano do Dziemian).

        Ognisko będzie spotkaniem literacko-dyskusyjnym i konsumpcyjnym. Organizatorzy zapewniają uzupełnienie utraconych kalorii (płyny uzupełniamy we własnym zakresie), grzanie przy ognisku w chłodną noc (chłodzenie w ciepłą noc we własnym zakresie), dla każdego mamy przewodnik po Szlaku Zbrzycy z dedykacją lub bez oraz nagrody w konkursie  o Annie Łajming i jej twórczości (nie dla osób utrzymujących się z kaszubistyki). Źródłem dla zaliczenia testu jest przewodnik po szlaku literackim wydany przez ZTN, dostępny na stronie stowarzyszenia oraz informacje usłyszane na szlaku rajdu z Brus do Somin.

        Noclegi: ośrodki wczasowe w Sominach, pole namiotowe lub gdzie bądź.

        Następnego dnia godz. 10.00 dla wytrwałych zaliczenie drugiej części szlaku Sominy - Kaszuba.

 

        Zaprasza ZaborskieTowarzystwo Naukowe

 

 

 

e-mail: ztn@ztn.com.pl   www.ztn.com.pl

Zbigniew Gierszewski, tel. 692 240 171 
Krzysztof Zabrocki, tel. 791 764 247

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011