LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

PANESZKA na festiwalu w Estonii.

 

W dniach od 11 do 16 lipca Kaszubski Zespół Folklorystyczny PANESZKA z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach koncertować będzie w Estonii. Jedna z największych corocznych imprez kulturalnych w Estonii o nazwie "Päivgi tands tsõõrin" - Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny odbywa się już osiemnasty raz w Võru.

"Tworzenie muzyki to magia", mówi Festiwal CEO Kadri Valner. Oprócz tradycyjnych koncertów w różnych częściach powiatu festiwal obejmuje miasto Voru poprzez Letni Festiwal Võru Street Dance; publiczność i wykonawcy będą uczestniczyć we wspólnym wieczorze z piosenkami słynnego Võrumaa. Podczas festiwalu zaplanowano również warsztaty, targi rzemiosła, koncerty kościelne i przedstawienia dla młodych muzyków na scenie. Festiwal obejmuje prawie 400 tancerzy i muzyków z Estonii i całego świata.

W XVIII edycji Węgry reprezentować będzie Węgierski Folk Music Csürrentő Ensemble, który gościł po raz pierwszy na estońskim festiwalu w 1997 roku.
”Do udziału w tegorocznym festiwalu w Voru przyjęły zaproszenie najznakomitsze zespoły z Europy : Łotwa – Ligo ja sen Ligo, Turcja – Ahoj, Polska – Paneszka oraz Tęcza, Ukraina – Legend, Słowacja – Partyzan, Bułgaria – Radopa”. Zespoły te charakteryzuje młodzieńczość prezentacji idiosynkratycznej autentycznej muzyki ludowej, tradycyjnej wioski w środowisku miejskim” - mówi dyrektor festiwalu Kadri Valner.

Paneszka dzięki bardzo dobrym opiniom dyrektorów festiwali w Niemczech, Belgii, Republice Czech i Polsce zakwalifikowała się na tak prestiżowy festiwal. 

Zaproszenie na estoński festiwal do duże wyróżnienie dla tancerzy i muzyków z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, a dzięki finansowemu wsparciu Centrum Kultury i Biblioteki oraz Urzędu Gminy w Brusach i burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, młodzież aktywnie i w twórczy sposób będzie mogła rozwijać artystyczne talenty, wymieniać doświadczenia i doskonalić języki obce.


Aktualne informacje o wydarzeniach festiwalowych i fotoreportaż można śledzić na stronie internetowej www.vorufolkloor.ee

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011