LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

 Koncert muzyki elektronicznej w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach

We wtorek i piątek w pierwszym tygodniu lutego 2013 roku w kawiarni "Kuźnia" w  Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyły się koncerty uczniów grających na elektronicznych instrumentach klawiszowych i akordeonach prowadzonych przez instruktora Mirosława Stoltmanna.

Wystąpili: Milena Szczęsna, Brygida Ossowska, Marcin Majkowski, Michał Leszczyński, Martyna Śledź, Mateusz Lamczyk, Patrycja Gromowska, Natalia Zblewska, Monika Zblewska, Miłosz Miller, Wiktoria Kantrzonka, Monika Wardyn, Patryk Piechowski, Maciej Dolny, Julia Pałubicka, Kinga Pick.

Podczas koncertu usłyszeć można było znane i mniej znane przeboje muzyki popularnej, rozrywkowej i klasycznej w transkrypcji na keyboard i akordeon m.in: "La cumparsita", "E viva Espana", "Marsz Turecki" z Sonaty fortepianowej A-dur - W.A.Mozarta, "Magnetic Fields" - J.M.Jarre'a, ragtime "Va Bank", "Jej portret" z repertuaru Bogusława Meca i wiele innych melodii. Uczniowie zadziwili publiczność swoim umuzykalnieniem i pamięcią muzyczną gdyż wszyscy wykonawcy grali z pamięci. W trakcie koncertu wystąpił również Zespół Akordeonowy "AKORD". Koncert był okazją do wymiany doświadczeń i repertuaru, pomiędzy grającymi na keyboardzie i akordeonie;  a także okazją do spotkania nauczyciela i dyrekcji z rodzicami uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne do CKiB. 

----------------------------------------------------------------------------------------

 Piątkowy koncert na „piątkę”

 W piątek 22 czerwca w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się uroczysty koncert podsumowujący rok szkolny 2011/2012. W koncercie wzięli udział uczniowie pana Mirosława Stoltmanna grający na akordeonach i keyboardach. Wśród nich znaleźli się: Mateusz Lamczyk, Wiktoria Małek, Patryk Piechowski, Michał Kobus, Brygida Ossowska, Jacek Pałubicki, Marcin Majkowski, Patrycja Gromowska, Martyna Śledź, Maciej Dolny, Monika Wardyn, Natalia Zblewska, Monika Zblewska, Wiktoria Kantrzonka, Julia Pałubicka, Miłosz Miller oraz Hubert Grajkowski. Delektując się słodkościami, kawą i herbatą można było wysłuchać znane i mniej znane utwory polskie i zagraniczne. Wśród tych bardziej popularnych znalazły się: „Yesterday” (The Beatles), „Kankan”, „Dziadek” (sygnał Lata z Radiem), „Dark Eyes”, „Fale Dunaju”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Miłość jak wino” (Eleni), „Za każdy uśmiech twój” i wiele innych. Podczas koncertu spontanicznie powstał chórek wokalny, który wyśpiewał w/w przeboje, a wśród śpiewających odkryliśmy duży talent wokalny Marcina Majkowskiego.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011