LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W niedzielę, 17.06.2012, w Centrum Kultury i Biblioteki odbył się popis dzieci i młodzieży uczących się gry na pianinie. Na chwilę przed koncertem, ku wielkiej radości organizatorów oraz uczestników, sala wypełniona była po brzegi. Goście przybyli całymi rodzinami. Atmosfera była bardzo radosna, a stres związany z występem często bardziej widoczny był na twarzach Rodziców, niż samych pianistów.
Większość dzieci uczy się gry na pianinie pod kierunkiem Anny Stoltmann dopiero od lutego 2012. Były także osoby, które w CKiB mają możliwość kontynuacji nauki. Niestety na dzisiejszy występ z powodu wycieczek oraz innych koncertów nie dotarli wszyscy. W sumie zagrało 11 osób. Były to : Apolonia Peplińska, Martyna Goebel, Jakub Andrzejczak, Dominik Knut, Kamila Kulesza, Natalie Sikorska, Michalina Goebel, Natalia Kiedrowska, Zofia Gierszewska, Julia Stoltmann oraz Joanna Łosińska. Mogliśmy usłyszeć znane wszystkim: Galop Ofenbacha, Nad pięknym modrym Dunajem Straussa, Za górami za lasami, Piosenkę francuską,Kentucky blues, oraz mniej znane etiudy, ćwiczenia oraz piosenki. Ciekawą niespodzianką były utwory w opracowaniu na 4 ręce Samuela Majkapara. Uczniom akompaniowała nauczycielka.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy z rąk pani dyrektor, Anny Orlikowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Niedzielny koncert rozpoczął prezentację i podsumowania w CKiB. Na następne, które odbędą się już niebawem serdecznie zapraszamy.

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011