LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza na rajd rowerowy, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Męcikała malowniczą trasą położoną na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Trasa biegnie wzdłuż Pętli Lipnickiego. Czytelnicy i miłośnicy biblioteki będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację przy wspólnej zabawie i rozmowach. 

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023 r. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18 o godz. 9.30. 

Start o godz. 10.00. Do pokonania będzie trasa ok. 30 km. Meta ok. godz 12.30 w Męcikale na cyplu przy rzece Brda. Dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek. Po odpoczynku i aktywnym spędzeniu czasu na licznych konkursach około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Brus ścieżką rowerową Kaszubską Marszrutą. 

Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach, tel. 523969335 do dnia 15 czerwca 2023 r.)

Regulamin rajdu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.ckibbrusy.pl lub w bibliotece CKiB.

Park Narodowy Bory Tucholskie z różnorodną zwierzyną żyjącą na torfowiskach, w lasach sosnowych i w licznych jeziorach, którego symbolem jest głuszec - wielki kurak siedzący na gałęzi, którego już niestety nie spotkamy w borach.

Pętla Lipnickiego - ścieżka dydaktyczna, założona na dawnym wyrobisku torfu. Gdy zaprzestano wydobycie roślinnego surowca, zagłębienia wypełniły się naturalnie wodą i stworzyły ciekawy ekosystem, z unikatowymi roślinami bagienno-torfowymi. Można tam wypatrzyć między innymi rosiczkę długolistną i piękne lilie wodne (grążele żółte i grzybienie białe).

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. Jak co roku odbędzie się konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu.

Szczegółowy plan trasy:

-    9:30     Brusy – parking przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odprawa organizacyjna

-  10:00     Brusy – parking przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach (START), ul. Dworcowa 18, Plac Targowy, ul. Młyńska, ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Armii Krajowej, przejazd przez Rondo im. Macieja Płażyńskiego, ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wojska Polskiego, ul. Derdowskiego, ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Karnowskiego, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 236, Brusy Jaglie, Czyczkowy,

-             10:30     Wielkie Chełmy – przy Szkole Podstawowej

-             11:00     Drzewicz – parking za mostem

-             11:30     Punkt Widokowy przy Strudze Siedmiu Jezior

-             12:00     META Męcikał  – cypel, postój do godz. 15:00

-             15:30     Żabno – postój przy parkingu leśnym,

-             16:00     Brusy – parking przy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011