LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Podczas wczorajszego MARATONU ZUMBY zebrano kwotę 4.269,07 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom na leczenie Radka.
Składają oni wielkie podziękowania wszystkim, którzy wsparli wczorajszą inicjatywę i mówią, że cokolwiek by powiedzieli to za mało, aby wyrazić ich szczęście.
Radek to wesoły i energiczny prawie 6-cio latek. Diagnoza o jego stanie zdrowia zwaliła całą rodzinę z nóg… usłyszeli autyzm. Synek nie mówi, przez co niewiele rozumie co się do niego mówi, wciąż walczą z pampersem, jego relacje z rówieśnikami są bardzo ograniczone, ale idą do przodu. Panie w przedszkolu mówią: „ że jest bardzo bystry i wyciąga wnioski”, a rodzice się nie poddają i walczą o jego przyszłość.
Radek chodzi bardzo wysoko na palcach, ma przykurcz Achillesa, przez co też blokuje się mowa i zaburza jego funkcjonowanie prawidłowej postawy stając na całych stopach. Rodzice chcą poddać go Fibrotomii jest to metoda Ulzibata, która polega na chirurgicznym leczeniu przykurczy, przecięciu włókien mięśniowych w strefie przykurczu bez uszkodzenia skóry co umożliwia likwidację przykurczu, zniesienie dolegliwości bólowych i zwiększenie zakresu ruchu. Niestety na tą chwilę rehabilitacja nie przynosi rezultatu, więc rodzice podjęli inne kroki, aby w przyszłości Radek nie miał większych problemów ze stopami, miednicą, biodrami i kręgosłupem. Operacja, to jest jedyny ratunek, aby mógł normalnie funkcjonować. Marzeniem rodziców jest, aby na nowo Radek poznawał świat i był w pełni sprawnym ruchowo chłopcem. Rodzice sami nie są w stanie sfinansować operacji. Na chwilę obecną nie jest wykonywana w Polsce, tylko w Czechach. Dwa tygodnie po operacji będzie można zacząć intensywną rehabilitację, co wiąże się to z dużymi kosztami.
Dziękujemy instruktorkom ZUMBY za inicjatywę i poprowadzenie maratonu a wszystkim uczestnikom za wsparcie. Życzymy Radkowi i jego rodzicom żeby jak najszybciej rozwiązały się wszystkie problemy ze zdrowiem i mógł uczestniczyć w różnych zajęciach, grać w piłkę, rozmawiać i chodzić jak inni i robić wszystkie inne rzeczy co jego rówieśnicy.
 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011