LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

 

Konkurs rozstrzygnięty!!!

W piątek 25 maja w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach nagrodzono i wyróżniono 45 laureatów XII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

 

 

 

Na konkurs napłynęło 310 prac plastycznych z 41 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace wybierało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w trzech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo oraz techniki różne. W rezultacie  przyznano 9 nagród pierwszych, 10 drugich i 8 nagrody trzecie oraz 18 wyróżnień.   

Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą się pochwalić wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie oraz z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie.

Wśród laureatów znaleźli się również wychowankowie z Brus: Pani Renaty Goebel z Centrum Kultury i Biblioteki oraz Pani Katarzyny Jakubowskiej z Przedszkola Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.

W kategorii rysunek 10 – 12 lat  wyróżnienie zdobyła Klaudia Stoltmann, w malarstwie 13 – 15 lat II miejsce zajęła Aleksandra Lepak, a wyróżnienie Karolina Czarnowska. W technikach różnych do 6 lat wyróżnieni zostali trzej uczestnicy najmłodszej grupy koła plastycznego „Plastusie”: Aleksandra Kobierowska,  Dominika Rumel Czarnowska i Gracjan Czapiewski. Natomiast czołowe miejsca w tej kategorii zajęły dzieci z Przedszkola Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach: Anna Kalafus I miejsce, Zuzanna Bruska II miejsce oraz  Amelia Kutz III miejsce.   

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszyły występy zespołu akordeonowego  „Akolada” prowadzonego przez Pana Mirosława Stoltmann.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011