LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

24 maja w samo południe w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyło się spotkanie autorskie, zrealizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Gościem spotkania była Hanna Cygler, gdańszczanka, polska pisarka i tłumaczka języka szwedzkiego i angielskiego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założenia Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy. Autorka powieści obyczajowych takich jak: ,,Tryb warunkowy”, ,,3 razy R”, ,,Deklinacja męska/ żeńska”, ,, Czas zamknięty”, ,,Dobre geny”  czy ,,Bratnie dusze”.

Na spotkanie przybyły klubowiczki, osoby zainteresowane twórczością Cygler, a także młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego z opiekunkami Marią Bruską i Justyną Narloch. Na początku spotkania autorka przyznała, że po raz pierwszy występuje przed młodzieżą. Opowiedziała o trudnym początku swojej kariery, którą rozpoczęła w wieku 25 lat, a także skąd czerpie pomysły na nowe powieści. Wspomniała także o swojej nowej, jeszcze nie wydanej powieści ,,W cudzym domu”.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Nie obyło się bez pytań, na które pisarka bardzo chętnie odpowiadała. Na zakończenie autorka otrzymała kwiaty oraz portret namalowany przez czytelniczkę, który był miłym zaskoczeniem i sprawił  jej wielką przyjemność. Ponadto można było zakupić najnowsze książki Hanny Cygler „Bratnie dusze” i „Dobre geny”. Nie zabrakło autografów, dedykacji w książkach oraz wpisu w kronikę.

 

 

 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011