LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Święta Bożego Narodzenia za nami. W niedzielę 15 stycznia w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zakończyło się kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Krëbane”.W miniony weekend odbyły się koncerty w kościołach w Brusach i Kosobudach oraz w domu kultury we Wielu. W niedzielę 15 stycznia, kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z trzech grup: Młodzi Krëbane, Krëbane i Starzy Krëbane, mogli posłuchać uczestnicy kolędowania w Brusach.
Chociaż aura przypominała nieco jesień, to koncerty przywołują atmosferę Bożego Narodzenia. Mimo deszczu, publiczność przybyła w niedzielę i mogła poczuć magię Świąt śpiewając bożonarodzeniowe utwory wraz z artystami Zespołu „Krëbane”.
Podczas koncertu można było posłuchać najpopularniejszych i najbardziej tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi oraz wyjątkowych kaszubskich utworów bożonarodzeniowych, m.in. „Na kolandze”. W repertuarze były także kompozycje: „Bóg się rodzi" oraz te najbardziej lubiane i śpiewane często wraz ze słuchaczami: „Gdy śliczna Panna”. Zaskoczeniem dla uczestników było wysłuchanie kolędy w wykonaniu kapeli kaszubskiej.
Koncerty kolędowe Zespołu „Krëbane” już się zakończyły. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Brusy, którzy uczestniczyli w koncertach zespołu i zapraszamy na spotkania już niebawem. 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011