LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ LINKI ARCHIWUM CKiB

 

XII Pomorskiego Konkursu Plastycznego

 „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” 2012`

 

            Komisja w składzie:

  1. Marek Blech  plastyk, twórca ludowy Kaszub
  2. Monika Prądzinska  – plastyk, grafik

nad całością czuwała Renata Goebel - koordynator konkursu plastycznego

w konkursie plastycznym wzięło udział 304 osób z  41 placówek szkolnych
i pozaszkolnych,
które przygotowały na konkurs 310 prac plastycznych . Prace oceniane były w kategoriach wiekowych: od 6, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i   16-20 lat oraz w trzech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo i malarstwo na szkle oraz techniki różne.  Przyznano 9 nagród pierwszych, 10 drugich i 8 nagrody trzecie oraz 18 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 45 osoby.

 

Nagrody i wyróżnienia

Rysunek

W kategorii wiekowej do 6 lat

I miejsce – Marcelina Bajda – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

II miejsce – Nikola Janus – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Dawidowska

III miejsce – Przemysław Skwierawski  - Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

Wyróżnienie – Barbara Żurowicz – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

 

W kategorii wiekowej 7- 9 lat

I miejsce – Martyna Łapkowska - Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

II miejsce – Zofia Pietrzak  – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

II miejsce – Malena Kulka – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

III miejsce – Natalia Kozikowska - Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Mirosława Krocz

Wyróżnienie – Daria Litwic  – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Teresa Bączkowska

Wyróżnienie – Julia Wierczyńska – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

 

W  kategorii wiekowej 10 - 12 lat

I miejsce – Oliwia Bittner  – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie, opiekun plastyczny: Katarzyna Wieczorkowska

II miejsce – Małgorzata Kulaszewicz – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie opiekun plastyczny: Helena Stencel

III miejsce – Klaudia Szulc -  Szkoła Podstawowa w Szarłacie, opiekun plastyczny: Marzena Potrykus

Wyróżnienie – Weronika Krupko - Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 5
im. Gryfitów w Słupsku, opiekun plastyczny: Renata Gwardzik

Wyróżnienie - Klaudia Stoltmann – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

W kategorii wiekowej 13-15 lat

I miejsce – Honorata Beger  – Koło plastyczne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka  w Czersku, opiekun plastyczny: Barbara Jażdżewska

 

Malarstwo i malarstwo na szkle

W kategorii wiekowej 7 - 9 lat

I miejsce – Anna Andriskowska  – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach,
opiekun plastyczny: Iwona Chojnacka

Wyróżnienie – Marianna Geniusz  - Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy
w Sierakowicach, opiekun plastyczny: Joanna Kościołowska

Wyróżnienie – Zuzanna Myszk – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach, opiekun plastyczny: Beata Pioch ( malarstwo na szkle)

 

W  kategorii wiekowej 10 - 12 lat

I miejsce – Julia Grochulska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Ewa Chowaniec

II miejsce – Dominika Duzowska – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce – Paulina Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, opiekun plastyczny: Wioletta Małachowska

Wyróżnienie -  Damian Klasa  - Szkoła Podstawowa w Jelonku, opiekun plastyczny: Emilia Płotka

Wyróżnienie – Wiktoria Przerada – Ośrodek Kultury w Rytlu, opiekun plastyczny: Joanna Czerniejewska

  

W  kategorii wiekowej  13-15  lat

I miejsce – Andżelika Etmańska – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

II miejsce – Aleksandra Lepak  – Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

II miejsce – Maciej Gruchała – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

III miejsce – Klaudia Czubak  Ośrodek Kultury w Rytlu, opiekun plastyczny: Joanna Czerniejewska 

Wyróżnienie – Marcin Wójcik – Gimnazjum nr 2 w Lęborku, opiekun plastyczny: Ferdynanda Byczuk

Wyróżnienie – Karolina Czarnowska  - Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

W  kategorii wiekowej 16 - 20 lat

Wyróżnienie – Kaludia Hinz - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie, opiekun plastyczny: Danuta Landowska

Wyróżnienie – Sandra Kapłon - Ośrodek Kultury w Rytlu, opiekun plastyczny: Joanna Czerniejewska 

Wyróżnienie – Alicja Miloch – II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Andersa w Chojnicach, opiekun plastyczny: Agnieszka Mrozek Gliszczyńska ( malarstwo na szkle)

 

Techniki różne

W kategorii wiekowej do 6  lat

I miejsce – Anna Kalafus  – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Katarzyna Jakubowska

II miejsce – Zuzanna Bruska – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Katarzyna Jakubowska

III miejsce – Amelia Kutz  – – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Św. Józefa w Brusach, opiekun plastyczny: Katarzyna Jakubowska

 

Wyróżnienie – Gracjan Czapiewski -  Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

Wyróżnienie – Dominika Rumel Czarnowska - Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

Wyróżnienie – Aleksandra KobierowskaCentrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego
w Brusach, opiekun plastyczny: Renata Goebel

 

W kategorii wiekowej 7 - 9 lat

I miejsce – Izabela Etmańska - Szkoła Podstawowa im. H. Sucharskiego w Chmielnie, opiekun plastyczny: Elżbieta Grzegowska

II miejsce – Dobrosława Król – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach, opiekun plastyczny: Beata Formela

III miejsce – Paulina  Gąska – Szkoła Podstawowa nr 1w Kartuzach , opiekun plastyczny: Iwona Chojnacka

 

 

W  kategorii wiekowej 10 - 12 lat

II miejsce – Katarzyna Garska  - Szkoła Podstawowa nr 1w Kartuzach , opiekun plastyczny: Iwona Chojnacka

III miejsce – Anna Maria Chojnacka – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, opiekun plastyczny: Ewa Jereczek

Wyróżnienie – Mikołaj Hirsz – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach, opiekun plastyczny: Janina Subkowska

 

 

Nagrodzone I miejsca w kategorii rysunek:

 

 

 

 

I miejsce w kategorii wiekowej do 6 lat

Marcelina Bajda – Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie

 

 

 

 

 

I miejsce w kategoii wiekowej 7-9 lat

Martyna Łapkowska Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie

 

 

 

 

 

I miejsce w kategorii wiekowej 10- 12 lat

Oliwia Bittner- Młodzieżowy Dom  Kultury w Sopocie

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce w kategorii wiekowej 13- 15 lat 

Honorata Beger- Koło plastyczne przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka  w Czersku

 

 

 

 

 

 

 

Nagrodzone I miejsca w kategorii Malarstwo i malarstwo na szkle:

 

I miejsce w kategorii wiekowej 7- 9 lat

Anna Andriskowska- Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce w kategorii wiekowej 10- 12 lat

Julia Grochulska- Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku 

 

 

 

 

 

I miejsce w   kategorii wiekowej  13-15  lat

Andżelika Etmańska – Zespół Szkół Publicznych  nr 3 w Kościerzynie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrodzone I miejsca w kategorii Techniki różne

I miejsce w kategorii wiekowej do 6 lat

Anna Kalafus  – Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Św. Józefa w Brusach

 
 




Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011