LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

I BICIE REKORDU GRY NA DIABELSKICH SKRZYPCACH

Światowy Zjazd Kaszubów w Brusach zbliża się wielkimi krokami. Dla uczestników imprezy przygotowano szereg różnorodnych kaszubskich atrakcji. Jednym ze zjazdowych wydarzeń jest pierwsza próba bicia rekordu w grze na diabelskich skrzypcach przez jak największą liczbę osób.

Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy, Kaszubi i miłośnicy kultury kaszubskiej, którzy posiadają instrument diabelskich skrzypiec. Na placu zjazdowym, przy scenie, o godzinie 16:00, odbędzie się próba bicia rekordu, a pół godziny później o 16:30 wspólna gra do określonej melodii. Skrzypce będą akompaniować dźwiękom kaszubskiej piosenki „Na Kaszëbach” w metrum ¾. Wówczas okaże się ile osób wzięło udział w muzycznej akcji.

Chętni do bicia rekordu zobowiązani są do zgłoszenia się 30 lipca w namiocie organizacyjnym na placu zjazdowym do godziny 15:00.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Regulamin wydarzenia i tekst piosenki „Na Kaszëbach” dostępne w załączniku poniżej.

DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BICIU REKORDU W GRZE NA DIABELSKICH SKRZYPCACH ZAPRASZA KRZYSZTOF GRADOWSKI: https://www.brusy.pl/media/k2/audio/14253.mp3

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulemin wydarzenia

Na Kaszëbach - tekst piosenki

ZAPRASZAMY NA XXIII ŚWIATOWY ZJAZD KASZUBÓW W BRUSACH! 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011