LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

W sobotę 25 czerwca 2022 r. Biblioteka w Brusach zorganizowała rajd rowerowy. Rajd odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tegoroczny rajd zorganizowano pod hasłem kampanii ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA – „Rowerzysta z trzeźwą głową” we współpracy z Gminą Brusy w ramach  Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii  na 2022 rok

Metą Odjazdowego Bibliotekarza była świetlica wiejska w Leśnie.

W rajdzie uczestniczyło razem 39 czytelników i przyjaciół biblioteki, którzy oprócz aktywnego wypoczynku promowali bezpieczną jazdę na rowerze poprzez rozdawanie napotkanym po drodze osobom ulotek „Rowerzysta z trzeźwą głową” i zachęcali do czytania książek od najmłodszych lat.


Uczestnicy rajdu wyjechali z Brus o godzinie 11.00. Bezpieczeństwo i opiekę podczas przejazdu zapewniła Policja i Ochotnicza Straż Pożarna z Brus. Po dotarciu na miejsce uczestnicy rajdu zostali przywitani przez Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna przepysznym kapuśniakiem, kawą i ciastem.

Głównym punktem corocznych spotkań w ramach Odjazdowego Bibliotekarza są konkursy mające na celu promowanie akcji. Tradycją jest konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W kategorii dziecięcej przyznano nagrody: Kajetan Lepak, Agatka Błaszkowska, Jasiu Stasiek. Wśród dorosłych: Beata Lubińska-Lepak, Iwona Cysewska, Krystyna Lubińska i Bogdan Lubiński.  W konkursie na najmłodszego i najstarszego uczestnika wyłoniono najmłodszych uczestników całego rajdu: Bławat Jadwiga i Orzłowski Marcel, a  wśród najstarszych Pani Zofia Kloskowska Pan Edmund Krzoska. Dużo radości dała dzieciom zabawa z wędrującą paczką polegająca na przekazywaniu paczki z rąk do rąk przy akompaniamencie muzyki. Zwycięzcy zabawy Hania Żychlińska i Kajetan Lepak otrzymali paczkę na własność. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali w ramach  kampanii ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA – ulotki „Rowerzysta z trzeźwą głową” i odblaski. Dodatkową atrakcją dla dzieci na tegorocznym rajdzie było zwiedzanie nowo wybudowanej remizy w Leśnie, za co serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Radtke. Po konkursach, wspólnej integracyjnej zabawie, uczestnicy Odjazdowego Bibliotekarza ok godz. 15.30 wrócili bezpiecznie do Brus.

Organizatorzy dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom naszych placówek za wsparcie i udział w spotkaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do: Urzędu Miejskiego w Brusach, Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie.


Zwiedzanie nowo wybudowanej remizy w Leśnie.


Zwycięzcy zabawy "Wędrująca paczka"  Hania Żychlińska i Kajetan Lepak.

W konkursie na najmłodszego uczestnika rajdu wybrano Jadwigę Bławat i Marcela Orzłowskiego.

W konkursie na najstarszego uczestnika wyłoniono Panią Zofię Kloskowską i  Pana Edmunda Krzoskę.

Konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, wśród dzieci: Kajetan Lepak, Agatka Błaszkowska i Jasiu Stasiek.

Wśród dorosłych: Beata Lubińska-Lepak, Iwona Cysewska, Krystyna Lubińska i Bogdan Lubiński.

Podziękowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach za bezpieczęstwo i opiekę podczas przejazdu.

Podziękowanie dla Policji w Brusach za bezpieczęstwo i opiekę podczas przejazdu.

Podziękowanie dla Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011