LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

 

Zespół Tańca Ludowego Zacatecas (MEKSYK) ma swoje początki w latach 60 tych XX wieku.  Założony został w 1964 w Corregidora jako pierwsza grupa taneczna w stanie Querétaro, z siedzibą w Muzeum Regionalnym, przez profesora Tomása Sáncheza. Corregidora to meksykańska gmina, stanowi część obszaru metropolitalnego miasta Santiago de Queretaro, miasta w środkowym Meksyku, na obszarze Mesy Centralnej, na wysokości 1865 metrów. Jest największym miastem i stolicą stanu Querétaro. Liczy około 842 tys. mieszkańców. Zabytkowe centrum miasta zostało w 1996 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.

W roku 1997 rozpoczęła się nowa era w działalności zespołu za sprawą obecnego dyrektora Edgara Sáncheza, absolwenta edukacji artystycznej Colegio de Bachilleres. To odrodzenie było częścią wizji kampusu, aby wprowadzić model uczenia się, który odtworzy i będzie promować wartości meksykańskiego folkloru. Colegio de Bachilleres to wylęgarnia młodych talentów, alternatywa kompleksowego szkolenia młodzieży uczącej się w szkołach średnich.

Balet Mexicas posiada bogaty repertuar melodii i tańców regionalnych. Występował na scenie razem z Mexico City Philharmonic Orkiestra; jest laureatem wielu krajowych konkursów huapango.

Wielkim sukcesem było czwarte międzynarodowe tournee po krajach Europy: Hiszpanii, Włoszech i Francji, gdzie młodzi ludzie, pokazali swoją miłość do tańca, kultury i tradycji meksykańskiej.

Repertuar zespołu to m.in. tańce: Guerrero, Veracruz, Danza Azteca, Norte, Guanajuato, Jalisco, a pamięć o dumnym, silnym i nieposkromionym charakterze mieszkańców Meksyku przedstawiana jest w muzyce i piosenkach. Piękne tańce, muzyka i piosenki to nierozłączna trylogia tradycji folkloru Meksyku.


 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011