LOGO MBP Brusy - kliknij, aby ściagnąć Katalog książek ONLINE
Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego - Facebook
Najpopularniejsze książki tylko w bibliotece w Brusach CENTRUM WOKÓŁ CENTRUM ZBIORY DZIAŁALNOŚĆ ARCHIWUM CKiB

Zespół Ludowy DIOGEN (SERBIA) istnieje nieprzerwanie 43 lata. Grupa pracuje w mieście Surčin (koło Belgradu). Miasto leży 15 km na zachód od Belgradu, znajduje się tam międzynarodowy port lotniczy obsługujący Belgrad,  liczy około 20 000 mieszkańców.

Program artystyczny Diogena składa się z ponad 30 tańców, które stworzyli najlepsi choreografowie serbscy: Branko Marković, Dobrivoje Putnik, Dragoslav Džadžević, Dragomir Vuković, Milan Bosiljčić.

Diogen zorganizował ponad 2000 koncertów w Serbii i 71 tras koncertowych na całym świecie. Występował w Japonii, USA, Rosji, Chinach, Kanadzie, Iraku i prawie w każdym kraju europejskim. Zdobył ponad 80 nagród. Zespół liczy ponad 300 członków w 5 kategoriach: zespół juniorów, zespół seniorów i zespół weteranów.

Szefem orkiestry jest mistrz klarnetu Milorad Vrga. Dyrektorem artystycznym i szefem wszystkich zespołów od 25 lat jest Radenko Dragićević. Założycielem i prezesem zespołu jest Vojislav Janošević.

Podczas festiwalu w Polsce grupa zaprezentuje 15 różnych choreografii z różnych części Serbii. Każdy taniec ma swój niepowtarzalny piękny kostium, melodię i złożone kroki taneczne. W swoim programie przedstawią tańce z regionu Vojvodina, Vranje, Timo, Srem oraz innych regionów Serbii. 
 
Strona główna | Aktualności | Ogłoszenia | Galeria | Polityka Prywatności | Kontakt
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2011